• Urmariti noutatile pe Facebook
  • Urmariti noutatile pe Twitter
  • Urmariti noutatile prin RSS
  • Urmariti noutatile prin Google Plus
Telegrama.ro
telegrama
Programul şi rezultatele meciurilor din Liga I. Clasamentul competiţiei

Vă prezentăm mai jos rezultate înregistrate în partidele disputate, vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XXVIII-a a Ligi I, programul celorlalte meciuri şi clasamentul competiţiei. Steaua Bucureşti ocupă în continuare prima poziţie în clasament, fiind urmată de Astra Giurgiu şi Petrolul Ploieşti.

Vineri:

Gaz Metan Mediaş - Oţelul Galaţi 0-2

A marcat: Cooper '36, '68

Sâmbătă

FC Vaslui - Corona Braşov 8-1

Au marcat: Madson '20, Antal '29 (penalti), '64, Balaur '42, Viveiros '45, Temwanjera '53, '55, Muşat '86 / Forika '39

CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ 2-0

Au marcat: Tade '33, Chanturia '85

Duminică

Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu 2-0

Au marcat: Şerban '47, Rotariu '86

FC Botoşani - Panduri Târgu Jiu 3-2

Au marcat: Fulop '12, '44, '45 / Elton '10, Dos Santos '82

Săgeata Năvodari - Petrolul Ploieşti 2-3

Au marcat: Deletici '2, Chiţu '26 / Teixeira'6, Albin '17, Priso'28

Luni

ACS Poli Timişoara - Universitatea Cluj, ora 18.30 - Digi Sport

FC Braşov - Concordia Chiajna, ora 19.30 - Dolce Sport

FC Viitorul - Steaua Bucureşti, ora 21.00 - Digi Sport.

Clasament:

1. Steaua Bucureşti 27 18 8 1 57-16 62 puncte

2. Astra Giurgiu 28 17 5 6 56-26 56

3. Petrolul Ploieşti 28 14 13 1 41-18 55

4. Dinamo Bucureşti 28 14 7 7 42-25 49

5. FC Vaslui 28 14 6 8 35-18 48

6. Panduri Târgu Jiu 28 12 6 10 48-34 42

7. CFR Cluj 28 10 11 7 35-28 41

8. FC Botoşani 28 11 5 12 31-43 38

9. Concordia Chiajna 27 9 7 11 29-34 34

10. Gaz Metan Mediaş 28 9 6 13 28-32 33

11. Ceahlăul Piatra Neamţ 28 8 9 11 22-28 33

12. ACS Poli Timişoara 27 8 7 12 21-30 31

13. Oţelul Galaţi 28 9 4 15 31-44 31

14. Universitatea Cluj 27 8 6 13 24-40 30

15. Săgeata Năvodari 28 7 8 13 24-45 29

16. FC Braşov 27 6 9 12 25-34 27

17. FC Viitorul 27 6 9 12 19-42 27

18. Corona Braşov 28 2 8 18 20-51 14. 

 

Publicat înFotbal
Miercuri, 16 Aprilie 2014 06:40

Clasament şi rezultate Liga C Prahova

Seria „TERITORIU” - etapa a XX-a

Gloria Ologeni - Arizona Zalhanaua                         3-1

CS Brazi - Voinţa Măneşti                                          6-1

Viitorul Puchenii Mari - AS Puşcaşi                         8-2

Voinţa Hăbud - AS Balta Doamnei                           2-3

Tineretul Balta Doamnei - Tricolor Băltiţa               2-2

AS Româneşti - AS Tg. Vechi Stănceşti                   1-0

Viitorul Poienarii Burchii - Spicul Poienarii Rali    3-1

Prahova Tinosu - AS Poienarii Burchii                     2-6

 

CLASAMENT

1. AS Româneşti                   20     14     3       3       50-22                   45

2. CS Brazi                             20     14     1       5       70-32                   43

3. Viitorul Puchenii Mari     20     11     5       4       62-32                   38

4. AS Tg. Vechi Stănceşti     20     11     5       4       37-18                   38

5. Gloria Ologeni                  20     11     1       8       45-33                   34

6. AS Poienarii Burchii        20     9       5       6       54-37                   32

7. Tineretul Balta Doamnei  20     10     2       8       48-45                   32

8. Tricolor Băltiţa                  20     9       3       8       45-39                   30

9. Spicul Poienarii Rali        20     9       3       8       43-49                   30

10. AS Balta Doamnei 20     8       3       9       36-50                   27

11. Viitorul Poienarii Burch          20     8       1       11     37-42                   25

12. Arizona Zalhanaua         20     6       3       11     29-32                   21

13. Voinţa Hăbud                  20     6       3       11     29-42                   21

14. AS Puşcaşi                       20     5       4       11     31-49                   19

15. Voinţa Măneşti               20     5       0       15     31-62                   15

16. Prahova Tinosu               20     2       2       16     25-88                   8

 

Seria „MIZIL” - etapa a XIV-a

Avântul Boldeşti Grădiştea* - AS Dâmbu       0-3   

Unirea Petrolul Râfov - Olimpia Cireşanu      7-1

Speranţa Olari - Podgoria Vadu Săpat             4-1

Unirea Corlăteşti Dâmbu - Viitorul Pantazi    2-0

Olimpia Gornet Cricov - Cricovul Cioceni     3-1

AS Viitorul Colceag - Viitorul Iordăcheanu   1-2

*Avântul Boldeşti Grădiştea a fost exclusă din campionat după etapa a XIII-a, în urma a două neprezentări, astfel că în retur va pierde toate jocurile cu 3-0.

 

CLASAMENT

1. AS Dâmbu                         14     11     3       0       47-14                   36

2. Unirea Petrolul Râfov      14     8       3       3       55-31                   27

3. AS Viitorul Colceag         14     8       1       5       43-28                   25

4. Speranţa Olari                   14     8       0       6       43-24                   24

5. Unirea Corlăteşti Dâmbu  14     7       3       4       41-41                   24

6. Olimpia Cireșanu              14     7       2       5       34-31                   23

7. Podgoria Vadu Săpat        14     6       4       4       41-37                   22

8. Viitorul Iordăcheanu        14     5       2       7       28-41                   17

9. Olimpia Gornet Cricov     14     3       4       7       21-32                   13

10. Viitorul Pantazi               14     4       1       9       25-40                   13

11. Avântul Boldeşti Grăd   14     3       1       10     21-42                   10

12. Cricovul Cioceni            14     2       0       12     23-61                   6

 

Seria „SLĂNIC” - etapa a XVII-a

Prahoviţa Măgureni - Flacăra Filipeşti de Târg        3-3

Viitorul Mărgineni - Viitorul Ţipăreşti                     5-2

Tricolor Coţofeneşti - Şoimii Apostolache               3-4

Steaua Sângeru - AS Podenii Noi                    3-1

AS FC Oţelul Larissa - AS Podenii Vechi                 5-2

AS Mehedinţa - Steaua Mărgineni                             3-2

Stejarul Goruna C. Mislii - Juventus Călineşti         6-2

*Jocul Steaua Mărgineni - Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii, din etapa a XVI-a, nedisputat (lipsă asistenţă medicală), a fost omologat cu 0-3;

**Jocul Prahoviţa Măgureni - Viitorul Mărgineni, din etapa a XVI-a, nedisputat (neprezentare), a fost omologat cu 3-0.

         

CLASAMENT

1. AS FC Oţelul Larissa        17     14     1       2       52-20                   43

2. Şoimii Apostolache          17     12     1       4       50-43                   37

3. Flacăra Filipeşti de Târg   17     11     2       4       41-31                   35

4. Viitorul Mărgineni            17     10     1       6       53-27                   31

5. Steaua Sângeru                  17     8       5       4       46-32                   29

6. Stejarul Goruna C. Mislii 17     8       3       6       43-33                   27

7. Prahoviţa Măgureni          17     8       3       6       31-32                   27

8. AS Podenii Vechi             17     6       3       8       35-41                   21

9. AS Podenii Noi                 17     6       2       9       34-44                   20

10. Juventus Călineşti           17     5       4       8       34-44                   19

11. Tricolor Coţofeneşti       17     6       0       11     30-47                   18

12. Steaua Mărgineni            17     4       3       10     31-34                   15

13. Viitorul Ţipăreşti            17     3       2       12     23-46                   11

14. AS Mehedinţa                 17     3       0       14     28-57                   9

Clasamentele includ rezultatele etapei din 12-13 aprilie, neomologate.

Publicat înFotbal
Miercuri, 16 Aprilie 2014 06:33

Clasament şi rezultate LIGA B PRAHOVA

Seria „NORD” - etapa a XXII-a

Tinereţea Izvoarele - Voinţa Măgurele            1-3

Luceafărul Drajna - Flacăra Mălăieşti              2-4

Tineretul Gura Vitioarei - Avântul Bertea       2-1

Voinţa Livadea - AS Găzarul Surani                4-4

Brădetul Ştefeşti - Voinţa Vărbilău                  7-1

Victoria Olteni - Gloria Vâlcăneşti                   3-1

Unirea Lipăneşti - Podenii Noi Valea Dulce   2-1

Progresul Aluniş - Voinţa 2009 Gornet 3-2

Real Rio Cocoşeşti a stat.

 

CLASAMENT

1. AS Găzarul Surani            21     16     1       4       69-43                   49

2. Brădetul Ştefeşti                22     13     2       7       64-35                   41

3. Podenii Noi Valea Dulce  21     13     2       6       47-31                   41

4. Voinţa Măgurele               22     11     7       4       47-29                   40

5. Real Rio Cocoşeşti            21     11     4       6       51-41                   37

6. Unirea Lipăneşti                22     11     3       8       41-36                   36

7. Flacăra Mălăieşti               22     10     5       7       58-52                   35

8. Gloria Vâlcăneşti              21     10     3       8       44-43                   33

9. Victoria Olteni                  22     9       5       8       41-40                   32

10. Tineretul Gura Vitioarei 22     9       5       8       46-52                   32

11. Voinţa 2009 Gornet       21     9       2       10     49-46                   29

12. Avântul Bertea                22     8       1       13     35-40                   25

13. Tinereţea Izvoarele         22     6       7       9       40-49                   25

14. Voinţa Livadea                22     6       5       11     41-54                   23

15. Progresul Aluniş             22     6       3       13     30-53                   21

16. Luceafărul Drajna           22     2       6       14     32-62                   12

17. Voinţa Vărbilău              21     2       3       16     30-59                   9

 

Seria „VEST” - etapa a XX-a

Petrolul Băicoi - Unirea Cocorăştii Colţ          1-2

CS Valea Doftanei - AS Tinosu-Predeşti        2-0

NG Brătăşanca - CS Brazi Popeşti                   2-1

Tricolor Varniţa - CSC Poiana Câmpina         7-2

Vulturii Proviţa de Sus - Victoria Bordeni      2-1

Cetatea Coada Izvor - AS Mislea            2-3   

AS Tufeni Băicoi - Carpaţi MEFIN Sinaia     5-3

Tineretul Poienarii Burchii a stat.

 

CLASAMENT

1. Unirea Cocorăştii Colţ      19     14     3       2       48-16                   45    

2. AS Tufeni Băicoi              19     12     3       4       59-28                   39

3. Cetatea Coada Izvor          19     11     5       3       55-23                   38

4. Tricolor Varniţa                18     12     2       4       46-22                   38

5. CSC Poiana Câmpina       19     11     3       5       44-33                   36

6. Vulturii Proviţa de Sus     19     10     2       7       42-30                   32

7. AS Tinosu-Predești          19     8       3       8       42-47                   27

8. CS Brazi Popeşti               19     7       4       8       22-38                   25

9. AS Mislea                          19     7       2       10     34-54                   23

10. CS Valea Doftanei 18     7       1       10     26-33                   22

11. NG Brătăşanca                18     6       0       12     29-53                   18

12. Victoria Bordeni             19     5       2       12     33-35                   17

13. Petrolul Băicoi                18     4       3       11     27-35                   15

14. Carpaţi MEFIN Sinaia   19     4       2       13     18-46                   14

15. Tineretul Poienarii Bur. 18     4       1       13     26-58                   13

 

Seria „EST” - etapa a XX-a

Viticultorul Dârvari - Iany Sport 2012 Ploieşti        2-0

Sportul Valea Călugărească - Ştiinţa Albeşti            2-2

Viitorul Fulga - AFC Astra III-Tomşani                   1-2            

AS Pleaşa - Progresul Boldeşti Grădiştea                  6-1

Tineretul Berceni - Avântul Tomşani                        0-1

Gloria Plopu - Sportul Valea Cucului                       9-2

Rapid Mizil - Voinţa Vadu Părului                           1-0

AS Gherghiţa a stat.

 

CLASAMENT

1. Ştiinţa Albeşti                   19     12     4       3       56-32                   40

2. Gloria Plopu                      18     12     3       3       46-20                   39

3. Tineretul Berceni              19     12     1       6       53-20                   37

4. Avântul Tomşani              19     11     3       5       46-34                   36

5. Sportul Valea Călug.        19     11     1       7       50-27                   34

6. Progresul Boldeşti Grăd.  19     9       5       5       34-34                   32

7. Rapid Mizil                       18     9       2       7       38-25                   29

8. Voinţa Vadu Părului         18     8       2       8       32-39                   26

9. AS Gherghiţa                     18     6       5       7       30-33                   23

10. Viitorul Fulga                 19     6       4       9       32-40                   22

11. AS Pleaşa                         19     7       1       11     39-51                   22

12. Iany Sport 2012 Ploiești         18     6       4       8       35-47                   22

13. AFC Astra III-Tomşani  19     6       0       13     29-49                   18

14. Viticultorul Dârvari        19     4       3       12     25-45                   15

15. Sportul Valea Cucului    19     1       2       16     20-69                   5

 

Seria „PLOIEŞTI” - etapa a XVII-a

CS I Brazi Negoieşti* - Viitorul Crivina                   0-3

CSM II Câmpina - Energia Pietroşani                       2-2

AS Potigrafu - ACS Ariceşti                                      3-2

AS Strejnic - Prahova Tg. Vechi                      1-2   

Viitorul Ariceşti - Progresul Bucov                           2-1

Progresul Puchenii Moşneni - Petrolul 95 Ploieşti  6-1

Unirea Teleajen a stat.

*CS Brazi Negoieşti s-a retras în retur şi va pierde toate jocurile cu 3-0.

**Jocul Prahova Tg. Vechi - Viitorul Ariceşti, din etapa a XVI-a, întrerupt în minutul 5 la scorul de 2-0 a fost omologat cu 3-0.

 

CLASAMENT

1. Prahova Tg. Vechi            16     13     2       1       41-13                   41

2. CSM II Câmpina               16     12     1       3       53-21                   37

3. Unirea Teleajen                 15     10     2       3       49-12                   32

4. ACS Ariceşti                     16     10     2       4       34-19                   32

5. Viitorul Ariceşti                15     8       1       6       43-42                   25

6. Petrolul 95 Ploieşti           16     7       2       7       35-50                   23

7. Progresul Bucov               16     6       4       6       33-32                   22

8. AS Strejnic                        15     7       1       7       31-32                   22

9. Progresul Puchenii Moş.  15     6       3       6       30-28                   21

10. AS Potigrafu                   16     4       2       10     33-53                   14

11. Viitorul Crivina              16     4       1       11     33-54                   13

12. CS Brazi Negoieşti         16     2       1       13     22-42                   7

13. Energia Pietroşani           16     1       2       13     17-56                   5

Publicat înFotbal
Marți, 15 Aprilie 2014 06:20

LIGA A PRAHOVA - etapa a XXIII-a

Caraimanul Buşteni - Progresul Drăgăneşti              1-2 (1-1)

Au marcat: Cristian Cioran (37)/Florin Pancovici (45), Ionuţ Oprea (58).

Arbitri: Alexandru Vulpe - Octavian Ciorescu şi Mihai Pandelea (toţi, din Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

 

Rapid Sălciile - AS Ploieşti                              3-1 (2-0)

Au marcat: Costel Ilie (18, 70), Mihai Ivan (42)/Cristian Dumitrache (78).

Arbitri: Răzvan Ioana (Poiana Câmpina) - Adrian Stoenoiu (Boldeşti) şi Dragoş Pantilie (Câmpina). Observator: Constantin Niţă (Ploieşti).

 

CS Cornu - CS Blejoi                                        2-1 (1-1)

Au marcat: Alexandru Neagu (4, 75)/Cristian Vasile (23).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Robert Nuţu (Ploieşti) şi Laurenţiu Dragu (Colceag).

 

CSO Teleajenul Văleni - AFC Astra II-Ciorani        1-1 (1-0)

Au marcat: Lucian Cruceru (36)/Laurenţiu Dumitru (87).

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Ciprian Geambazu (Buşteni) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

 

CS Ceptura - CSO Tricolorul Breaza                        1-4 (1-0)

Au marcat: Alexandru Năftănăilă (6)/Marius Vişan (47), Andrei Duricu (63, 68), Codruţ Cojocaru (88).

 

Fortuna II Poiana Câmpina - Petrolistul Boldeşti    2-1 (2-0)

Au marcat: Adrian Ungureanu (11-penalti), Iulian Drăgan (44)/Mihai Ene (84-penalti).

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Louis Oprescu şi Diana Florea (ambii, din Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

 

Unirea Urlaţi - Avântul Măneciu                      1-0 (1-0)

A marcat: Ionuţ Dinu (21-penalti)/-

Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploieşti) - Doru Petre (Bucov) şi Nicolae Dobre (Colceag). Observator: Iulian Ilaşi (Ploieşti).

 

CSO Plopeni - AFC Brebu                               1-1 (0-1)

Au marcat: Marian Tătaru (79)/Florin Toader (22-penalti).

Arbitri: Laurenţiu Piciu (Ploieşti) - Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator: Decu Crîngaşu (Ploieşti).

 

AFC Băneşti-Urleta - CS Păuleşti                    1-0 (1-0)

A marcat: Marian Nichifor (25)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostol) - Cristian Lefter (Urlaţi) şi Gabriel Enache (Ploieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

*Jocul AFC Brebu - Unirea Urlaţi, din etapa a XXII-a, întrerupt în minutul 90+4, la scorul de 1-1, a fost omologat cu 3-0.

 

CLASAMENT

1. AFC Astra II-Ciorani        23     21     2       0       91-15         65    

2. Petrolistul Boldeşti           23     18     3       2       68-14         57    

3. Avântul Măneciu               23     17     1       5       67-25         52    

4. AFC Băneşti-Urleta 23     15     1       7       54-28         46    

5. CS Păuleşti                        23     13     4       6       51-25         43    

6. CSO Plopeni                     23     12     5       6       45-36         41    

7. AS Ploieşti                        23     12     3       8       39-34         39    

8. CSO Teleajenul Văleni     23     11     4       8       36-31         37    

9. Fortuna II Poiana Câmpin23     11     3       9       46-38         36    

10. Progresul Drăgăneşti      23     9       4       10     40-45         31    

11. CS Blejoi                         23     8       3       12     45-44         27    

12. Unirea Urlaţi                    23     8       2       13     28-46         26    

13. AFC Brebu                      23     7       4       12     20-39         25    

14. CS Ceptura                      23     7       4       12     40-60         25    

15. CSO Tricolorul Breaza   23     8       1       14     35-64         25    

16. CS Cornu                        23     5       2       16     35-63         17    

17. Rapid Sălciile                  23     1       0       22     19-85         3      

18. Caraimanul Buşteni        23     1       0       22     20-87         3      

Etapa a XXIV-a (18 aprilie, ora 17.00): AFC Astra II-Ciorani - AFC Fortuna II Poiana Câmpina, Petrolistul Boldeşti - CS Ceptura, CSO Tricolorul Breaza - Unirea Urlaţi, CS Cornu - Rapid Sălciile, AS Ploieşti - Caraimanul Buşteni, Progresul Drăgăneşti - CSO Teleajenul Vălenii de Munte, AFC Brebu - AFC Băneşti-Urleta, Avântul Măneciu - CSO Plopeni, CS Blejoi - CS Păuleşti.

Clasamentul include rezultatele etapei a XXIII-a, neomologate.

 

Publicat înFotbal
Luni, 14 Aprilie 2014 06:44

Liga a III-a, etapa a XXII-a

ACS Urban Titu - FC Zagon   1-1

Au marcat: Butoi (65) / Pîntea (78)

Atletic Bradu - SCM Argeş Piteşti    0-0

Civitas Făgăraş - FCM Târgovişte    0-3

Echipa gazdă s-a retras în retur şi pierde partidele rămase la „masa verde”.

FCM Câmpina - Avântul Reghin    1-0

A marcat: Ad. Ilie (2)

FC Păpăuţi - Conpet Ploieşti        0-0

Chindia - Fortuna Poiana Câmpina    2-1

Au marcat Bucă (19), Honciu (38) / Năstase (55)

 

Clasament

 1      Chindia Târgovişte               22     15     6       1       43-10         51    

2       Fortuna Poiana Câmpina      22     15     3       4       57-15         48    

3       SCM Argeş Piteşti                 22     13     7       2       47-18         46                                                                                              

4       FC Zagon                               22     11     6       5       33-21         39                                                                                               

5       FCM Câmpina                       22     12     3       7       25-16         39                                                                                                         

6       Atletic Bradu                         22     11     5       6       37-31         38                                                                                                         

7       Conpet Ploieşti                      22     5       9       8       22-26         24                                                                                                         

8       FCM Avântul Reghin           22     5       7       10     23-32         22                                                                                                         

9       ACS Urban Titu                    22     6       2       14     19-36         20                                                                                                         

10     FCM Târgovişte                    22     5       4       13     19-46         19                                                                                                         

11     FC Păpăuţi                             22     4       6       12     22-50         18                                                                                                         

12     CSM Făgăraş                         22     0       2       20     9-55 2       -31                                                                                              

 

Publicat înFotbal
Rezultatele extragerilor loto de duminică, 13 aprilie 2014

În Duminica Floriilor, Loteria Română a  continuat extragerile la jocurile Loto 6/49, Noroc, Joker, Loto 5/40, Super Noroc şi Noroc Plus.

La Loto 6/49, la categoria I, s-a înregistrat un report în valoare de peste 5,7 milioane lei, iar la Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 1,8 milioane lei.

La Noroc Plus reportul înregistrat la categoria I este de peste 553.000 lei. La Joker, reportul a ajuns la peste 9,3 milioane lei.

Loto 6/49

15   48   5   8   30   1

Joker

39   32   16   29   27   +  20

Loto 5 din 40

16   10   11   14   30   13

Noroc

2   5   9   2   4   8   3

Super Noroc

6   5   7   3   2   2

Noroc Plus

2   0   2   0   1   2

 

Publicat înActualitate
Sâmbătă, 12 Aprilie 2014 21:21

Liga I – Rezultate și clasament

Liga I – Rezultate și clasament

Rezultate înregistrate în partidele disputate, vineri şi sâmbătă, în etapa a XXVII-a a Ligii I:

Vineri

Corona Braşov - ACS Poli Timişoara 0-0

Steaua - FC Vaslui 0-1

A marcat: Temwanjera '85

Sâmbătă

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0

A marcat: Alibec '41

Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş 2-0

Au marcat: Albin '36, Mustivar '59

Clasament:

1. Steaua Bucureşti 27 18 8 1 57-16 62 puncte

 

2. Astra Giurgiu 27 17 5 5 56-24 56

 

3. Petrolul Ploieşti 27 13 13 1 38-16 52

 

4. FC Vaslui 27 13 6 8 27-17 45

 

5. Dinamo Bucureşti 26 12 7 7 39-25 43

 

6. Pandurii Târgu Jiu 26 12 5 9 46-31 41

 

7. CFR Cluj 26 8 11 7 32-28 35

 

8. FC Botoşani 26 10 5 11 27-39 35

 

9. Concordia Chiajna 27 9 7 11 29-34 34

 

10. Gaz Metan Mediaş 27 9 6 12 28-30 33

 

11. Ceahlăul Piatra Neamţ 26 8 9 9 22-25 33

 

12. ACS Poli Timişoara 27 8 7 12 21-30 31

 

13. Oţelul Galaţi 26 8 4 14 29-43 28

 

14. Săgeata Năvodari 26 7 7 12 22-42 28

 

15. Universitatea Cluj 26 7 6 13 22-39 27

 

16. FC Braşov 26 6 8 12 25-34 26

 

17. FC Viitorul 26 6 8 12 19-42 26

 

18. Corona Braşov 27 2 8 17 19-43 14

Programul celorlalte meciuri din această etapă:

Duminică

 

Oţelul Galaţi - CFR Cluj, ora 18.15

 

Ceahlăul Piatra Neamţ - Dinamo, ora 20.45

 

Luni

 

Universitatea Cluj - FC Botoşani, ora 18.30

 

FC Viitorul - FC Braşov, ora 19.00

 

Pandurii Târgu Jiu - Săgeata Năvodari, ora 21.00

Sursa: Mediafax

Publicat înFotbal
Rezultatele extragerilor loto de joi, 10 aprilie 2014

Joi, 10 aprilie, Loteria Română a continuat  extragerile la jocurile Loto 6/49, Noroc, Joker, Loto 5/40, Super Noroc şi Noroc Plus.

La Loto 6/49, la categoria I, s-a înregistrat un report în valoare de peste 5,5 milioane lei, iar la Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 1,8 milioane lei.

La Noroc Plus reportul înregistrat la categoria I este de peste 545.000 lei. La Joker, reportul a ajuns la peste 9,2 milioane lei.

Loto 6/49

 46   49   13   8   43   47

Joker

15   29   13   38   43   +  15

Loto 5 din 40

 31   1   33   14   40   39

Noroc

7   1   4   6   9   9   7

Super Noroc

 1   4   5   8   4   4

Noroc Plus

8   2   5   8   9   5

 

Publicat înActualitate
Miercuri, 09 Aprilie 2014 06:36

Clasament şi rezultate LIGA B PRAHOVA

Seria „NORD” - etapa a XXII-a

AS Găzarul Surani - Brădetul Ştefeşti             2-1

Gloria Vâlcăneşti - Voinţa Livadea                  3-1

Podenii Noi Valea Dulce - Victoria Olteni      3-2

Flacăra Mălăieşti - Tineretul Gura Vitioarei    2-2

Voinţa Măgurele - Luceafărul Drajna              1-0

Real Rio Cocoşeşti - Tinereţea Izvoarele         6-1

Avântul Bertea - Progresul Aluniş                   4-0

Voinţa 2009 Gornet - Unirea Tr. Lipăneşti     2-1

Voinţa Vărbilău a stat.

*Jocul Victoria Olteni - Voinţa 2009 Gornet, din etapa a XXI-a, nedisputat, a fost omologat cu scorul de 3-0.

 

CLASAMENT

1. AS Găzarul Surani            20     16     0       4       65-39                   48

2. Podenii Noi Valea Dulce  20     13     2       5       46-29                   41

3. Brădetul Ştefeşti                21     12     2       7       57-34                   38

4. Voinţa Măgurele               21     10     7       4       44-28                   37

5. Real Rio Cocoşeşti            21     11     4       6       51-41                   37

6. Unirea Tr. Lipăneşti          21     10     3       8       39-35                   33

7. Gloria Vâlcăneşti              20     10     3       7       43-40                   33

8. Flacăra Mălăieşti               21     9       5       7       54-50                   32

9. Voinţa 2009 Gornet                   20     9       2       9       47-43                   29

10. Victoria Olteni                21     8       5       8       38-39                   29

11. Tineretul Gura Vitioarei 21     8       5       8       44-51                   29

12. Avântul Bertea                21     8       1       12     35-38                   25

13. Tinereţea Izvoarele         21     6       7       8       39-46                   25

14. Voinţa Livadea                21     6       4       11     37-50                   22

15. Progresul Aluniş             21     5       3       13     27-52                   18

16. Luceafărul Drajna           21     2       6       13     30-58                   12

17. Voinţa Vărbilău              20     2       3       15     29-52                   9

 

Seria „VEST” - etapa a XIX-a

AS Tinosu-Predești - Petrolul Băicoi                        4-2

CS Brazi Popeşti - CS Valea Doftanei             2-0   

CSC Poiana Câmpina - NG Brătăşanca           3-0

Victoria Bordeni - Tineretul Poienarii Burchii         5-1

AS Mislea - Vulturii Proviţa de Sus                          2-1

Carpaţi MEFIN Sinaia - Cetatea Coada Izvor 0-0

Unirea Cocorăştii Colţ - AS Tufeni Băicoi               2-1

Tricolor Varniţa a stat.

 

CLASAMENT

1. Unirea Cocorăştii Colţ      18     13     3       2       46-15                   42

2. Cetatea Coada Izvor          18     11     5       2       53-20                   38

3. AS Tufeni Băicoi              18     11     3       4       54-25                   36

4. CSC Poiana Câmpina       18     11     3       4       42-26                   36

5. Tricolor Varniţa                17     11     2       4       39-20                   35

6. Vulturii Proviţa de Sus     18     9       2       7       40-29                   29

7. AS Tinosu-Predești          18     8       3       7       42-45                   27

8. CS Brazi Popeşti               18     7       4       7       21-36                   25

9. AS Mislea                          18     6       2       10     31-52                   20

10. CS Valea Doftanei 17     6       1       10     24-33                   19

11. Victoria Bordeni             18     5       2       11     32-33                   17

12. Petrolul Băicoi                17     4       3       10     26-33                   15

13. NG Brătăşanca                17     5       0       12     27-52                   15

14. Carpaţi MEFIN Sinaia   18     4       2       12     15-41                   14

15. Tineretul Poienarii Bur. 18     4       1       13     26-58                   13

 

Seria „EST” - etapa a XIX-a

Ştiinţa Albeşti - Viticultorul Dârvari                                  2-1

AFC Astra III-Tomşani - Sportul Valea Călugărească       2-1

Progresul Boldeşti Grădiştea - Viitorul Fulga          2-1

Avântul Tomşani - AS Pleaşa                                              4-2

Sportul Valea Cucului - Tineretul Berceni                         0-3

AS Gherghiţa - Gloria Plopu                                               1-1

Iany Sport 2012 Ploiești - Rapid Mizil                     0-4

Voinţa Vadu Părului a stat.

*Jocul Viticultorul Dârvari - AFC Astra III-Tomşani, din etapa a XVIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

 

CLASAMENT

1. Ştiinţa Albeşti                   18     12     3       3       54-30                   39

2. Tineretul Berceni              18     12     1       5       53-19                   37

3. Gloria Plopu                      17     11     3       3       37-18                   36

4. Sportul Valea Călug.        18     11     0       7       48-25                   33

5. Avântul Tomşani              18     10     3       5       45-34                   33

6. Progresul Boldeşti Grăd   18     9       5       4       33-28                   32

7. Rapid Mizil                       17     8       2       7       37-25                   26

8. Voinţa Vadu Părului         17     8       2       7       32-38                   26

9. AS Gherghiţa                     18     6       5       7       30-33                   23

10. Viitorul Fulga                 18     6       4       8       31-38                   22

11. Iany Sport 2012 Ploiești         17     6       4       7       35-45                   22

12. AS Pleaşa                         18     6       1       11     33-50                   19

13. AFC Astra III-Tomşani  18     5       0       13     27-48                   15

14. Viticultorul Dârvari        18     3       3       12     23-45                   12

15. Sportul Valea Cucului    18     1       2       15     18-60                   5

 

Seria „PLOIEŞTI” - etapa a XVI-a

Viitorul Crivina - Petrolul 95 Ploieşti                       3-5

Progresul Bucov - Progresul Puchenii Moşneni      1-0

Prahova Târgşorul Vechi - Viitorul Ariceşti

(joc întrerupt în minutul 5, la scorul de 2-0, după ce echipa oaspete a rămas în şase jucători)

ACS Aricești - Unirea Teleajen                                  0-0

Energia Pietroşani - AS Potigrafu                    3-1

CS Brazi Negoieşti - CSM II Câmpina            0-3

AS Strejnic a stat.

 

CLASAMENT

1. CSM II Câmpina               15     12     0       3       51-19                   36

2. Prahova Tg. Vechi            14     11     2       1       36-12                   35

3. Unirea Teleajen                 15     10     2       3       49-12                   32

4. ACS Aricești                     15     10     2       3       32-16                   32

5. Petrolul 95 Ploieşti           15     7       2       6       34-44                   23

6. Viitorul Ariceşti                13     7       1       5       41-38                   22

7. Progresul Bucov               15     6       4       5       32-30                   22

8. AS Strejnic                        14     7       1       6       30-30                   22

9. Progresul Puchenii Moş   14     5       3       6       24-27                   18

10. AS Potigrafu                   15     3       2       10     30-51                   11

11. Viitorul Crivina              15     3       1       11     30-54                   10

12. CS Brazi Negoieşti         15     2       1       12     22-39                   7

13. Energia Pietroşani           15     1       1       13     15-54                   4

Publicat înFotbal
Miercuri, 09 Aprilie 2014 06:32

Clasament şi rezultate LIGA C PRAHOVA

Seria „TERITORIU” - etapa a XIX-a

Voinţa Măneşti - Gloria Ologeni                      1-7

AS Puşcaşi - CS Brazi                                       1-2

AS Balta Doamnei - Viitorul Puchenii Mari             1-5

Tricolor Băltiţa - Voinţa Hăbud                       2-0   

AS Tg. Vechi Stăncești - Tineretul Balta Doamnei  0-0

Spicul Poienarii Rali - AS Româneşti                       2-4

AS Poienarii Burchii - Viitorul Poienarii Burchii    3-1

Arizona Zalhanaua - Prahova Tinosu                        5-0

*Jocul Voinţa Hăbud - AS Tg. Vechi Stănceşti, din etapa a XVIII-a (pe teren: 2-0) a fost omologat cu 0-3.

 

CLASAMENT

1. AS Româneşti                   19     13     3       3       49-22                   42

2. CS Brazi                             19     13     1       5       64-31                   403. AS Tg. Vechi Stăncești    19     11     5       3       37-17                   38

4. Viitorul Puchenii Mari     19     10     5       4       54-30                   35

5. Gloria Ologeni                  19     10     1       8       42-32                   316. Tineretul Balta Doamnei    19     10     1       8       46-43                   31

7. Spicul Poienarii Rali        19     9       3       7       42-46                   30

8. AS Poienarii Burchii        19     8       5       6       48-35                   29

9. Tricolor Băltiţa                  19     9       2       8       43-37                   29

10. AS Balta Doamnei 19     7       3       9       33-48                   24

11. Viitorul Poienarii Bur.   19     7       1       11     34-41                   22

12. Arizona Zalhanaua         19     6       3       10     28-29                   21

13. Voinţa Hăbud                  19     6       3       10     27-39                   21

14. AS Puşcaşi                       19     5       4       10     29-41                   19

15. Voinţa Măneşti               19     5       0       14     30-56                   15

16. Prahova Tinosu               19     2       2       15     23-82                   8

 

Seria „MIZIL” - etapa a XIII-a

AS Dâmbu - Viitorul Iordăcheanu                             4-2

Olimpia Cireșanu - Avântul Boldeşti Grădiştea

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Podgoria Vadu Săpat - Unirea Petrolul Râfov          3-1

Viitorul Pantazi - Speranţa Olari                      1-4

Cricovul Cioceni - Unirea Corlăteşti Dâmbu  2-5

Olimpia Gornet Cricov - AS Viitorul Colceag         2-3

*Jocul Avântul Boldeşti Grădiştea - Podgoria Vadu Săpat, din etapa a XII-a, nedisputat, a fost omologat cu scorul de 0-3.

 

CLASAMENT

1. AS Dâmbu                         13     10     3       0       44-14                   33

2. AS Viitorul Colceag         13     8       1       4       42-26                   25

3. Unirea Petrolul Râfov      13     7       3       3       48-30                   24

4. Podgoria Vadu Săpat        13     6       4       3       40-33                   22

5. Speranţa Olari                   13     7       0       6       39-23                   21

6. Unirea Corlăteşti Dâmbu  13     6       3       4       39-41                   21

7. Olimpia Cireșanu              12     6       2       4       30-24                   20

8. Viitorul Iordăcheanu        13     4       2       7       26-40                   14

9. Viitorul Pantazi                 13     4       1       8       25-38                   13

10. Olimpia Gornet Cricov  13     2       4       7       18-31                   10

11. Avântul Boldeşti Grăd.  12     3       1       8       21-36                   10

12. Cricovul Cioceni            13     2       0       11     22-58                   6

 

Seria „SLĂNIC” - etapa a XVI-a

Flacăra Filipeşti de Târg - Juventus Călineşti 3-1

Steaua Mărgineni - Stejarul Goruna C. Mislii

(echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală)

AS Podenii Vechi - AS Mehedinţa                            2-4   

AS Podenii Noi - AS FC Oţelul Larissa          3-1

Şoimii Apostolache - Steaua Sângeru                       2-1

Viitorul Ţipăreşti - Tricolor Coţofeneşti                   5-2

Prahoviţa Măgureni - Viitorul Mărgineni

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

 

CLASAMENT

1. AS FC Oţelul Larissa        16     13     1       2       47-18                   40

2. Flacăra Filipeşti de Târg   16     11     1       4       38-28                   34

3. Şoimii Apostolache          16     11     1       4       46-40                   34

4. Viitorul Mărgineni            15     9       1       5       48-22                   28

5. Steaua Sângeru                  16     7       5       4       43-31                   26

6. Prahoviţa Măgureni          15     7       2       6       25-29                   23

7. Stejarul Goruna C. Mislii 15     6       3       6       34-31                   21

8. AS Podenii Vechi             16     6       3       7       33-36                   21

9. AS Podenii Noi                 16     6       2       8       33-41                   20

10. Juventus Călineşti           16     5       4       7       32-38                   19

11. Tricolor Coţofeneşti       16     6       0       10     27-43                   18

12. Steaua Mărgineni            15     4       3       8       29-28                   15

13. Viitorul Ţipăreşti            16     3       2       11     21-41                   11

14. AS Mehedinţa                 16     2       0       14     25-55                   6

Clasamentele includ rezultatele etapei 5-6 aprilie, neomologate.

Publicat înFotbal
Pagina 1 din 25
ppdd

Curs valutar BNR

State flagEUR 4.4660 RON
State flagUSD 3.2356 RON

Valabil la data: 22-04-2014

Horoscop

Newsletter

Happydental.ro
roberta
primari
firme
arvicont
intercom
ami dent
newsman
oyl company
event
jooble.com.ro
atom
cci_ambient
zen
cci evenimente
Tehcomobil
GRAL MEDICAL
integrameonline
star
telegrama
HomeEvenimentINCENDIAR. Şefi din Poliţia Prahova, Parchete, DIICOT, Garda Financiară, filaţi de DNA PENTRU ANIHILAREA FAMILIEI COSMATop of Page