Marți, 14 Noiembrie 2017 12:29

Liga A Prahova Etapa a XIII-a Rezultate și clasament

Scris de  Ionel LUȚAN
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Unirea Teleajen – CS Blejoi 1-1 (1-0)
Au marcat: Ricardo Constantinescu (38) / Cristian Vasile (82).
Au arbitrat: Alexandru Chivu – Florin Bureață (ambii, din Ploiești) și Ionela Golea (București). Observator: Marian Popa (Ploiești).

CSO Plopeni – CSO Teleajenul V. de Munte 3-1 (0-0)
Au marcat: Radu Huza (60, 68), Cătălin Vlad (87) / Lucian Cruceru (48).
Au arbitrat: Eduard Zamfir (Lipănești) – Nicolae Iosif (Câmpina) și Cristian Lefter (Urlați). Observator: Traian Notaru (Ploiești).

CS Cornu – Avântul Măneciu 0-2 (0-0)
Au marcat: – / Cosmin Savu (59), Robert Ionescu (63).
Au arbitrat: Mădălin Marinescu (Ploiești) – Romulus Sprânceană (Bușteni) și Mădălina Crăciun (Negoiești). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

AFC Brebu – CS Ceptura 2-1 (1-0)
Au marcat: Marius Rada (20), Florin Pancovici (75) / Alexandru Năftănăilă (58).
Au arbitrat: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Claudiu Dumitru (Ploiești) și Alin Ionică (Bertea). Observator: Tudor Negoiță (Ploiești).
Unirea Urlați – AFC Bănești-Urleta 0-2 (0-2)
Au marcat: – / Decebal Nae (19), Horia Nicolae (33).
Au arbitrat: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) – Daniel Leca (Brazi) și Andrei Sotir (Ploiești). Observator: Andrei Achimescu (Ploiești).

CS Mănești C. Izvorului – Petrolistul Boldești 2-3 (1-1)
Au marcat: Mircea Ivan (26), Sergiu Ivan (88) / Mihai Ene (6, 46), Ștefan Stanca (90+3).
Au arbitrat: Laurențiu Piciu (Ploiești) – Bogdan Mociorniță (Băicoi) și Emil Mateescu (Ploiești). Observator: Constantin Panait (Ceptura).

Petrolul 95 Ploiești – CS Păulești 0-0
Au arbitrat: Mădălin Dicu – Doru Petre și Emilian Chipon (cu toții, din Bucov). Observator: Cătălin Popescu (Ploiești).

CSO Măgura Slănic – Tricolorul Breaza 0-1 (0-1)
A marcat: – / Mădălin Vișan (25).
Au arbitrat: Bogdan Zahiu (Ploiești) – Dragoș Pantilie (Câmpina) și Alexandru Chioibașu (Ploiești). Observator: Ion Andreoiu (Ploiești).

Clasament

  1. CS Blejoi 13 11 1 1 48-11 34
    2. CS Păuleşti 13 9 2 2 40-9 29
    3. Petrolistul Boldeşti 13 8 4 1 34-14 28
    4. AFC Băneşti-Urleta 13 8 2 3 30-13 26
    5. Avântul Măneciu 13 7 3 3 31-23 24
    6. AFC Brebu 13 7 2 4 22-29 23
    7. CSO Teleajenul V. de Munte 13 7 1 5 28-21 22
    8. CSO Tricolorul Breaza 13 6 2 5 28-17 20
    9. CS Cornu 13 5 4 4 21-19 19
    10. CSO Plopeni 13 5 2 6 15-19 17
    11. CS Măneşti 2013 C. Izv. 13 4 2 7 27-29 14
    12. Petrolul 95 Ploieşti 13 4 2 7 19-25 14
    13. Unirea Urlaţi 13 3 1 9 17-27 10
    14. Unirea Teleajen Ploiesti 13 2 1 10 19-51 7
    15. CS Ceptura 13 2 0 11 13-61 6
    16. CSO Măgura Slănic 13 1 1 11 10-34 4

Etapa viitoare (17-19 noiembrie): CSO Teleajenul Vălenii de Munte – CS Blejoi, Avântul Măneciu – CSO Plopeni, CS Ceptura – CS Cornu, AFC Bănești-Urleta – AFC Brebu, Petrolistul Boldești – Unirea Urlați, CS Păulești – CS Mănești Coada Izvorului, Tricolorul Breaza – Petrolul 95 Ploiești, CSO Măgura Slănic – Unirea Teleajen.

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.