Miercuri, 16 Mai 2018 09:47

Liga B Prahova. Rezultate și clasament

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

SERIA NORD, etapa a XXII-a
Luceafărul Drajna – Voinţa Gornet 5-2
Tineretul Gura Vitioarei – Victoria Olteni 6-0
AS Podenii Vechi – Avântul Bertea 1-0
Voinţa Vărbilău – Voinţa Livadea 0-1
Voinţa Măgurele – AS Podenii Noi Valea Dulce 4-0
Gloria Vâlcăneşti – AS Găgeni 1-3
Progresul Aluniş – Flacăra Mălăieşti 0-0

Clasament
1. AS Găgeni 21 14 2 5 59-33 44
2. AS Podenii Vechi 21 13 3 5 57-36 42
3. Voinţa Măgurele 21 13 2 6 51-41 41
4. Voinţa Vărbilău 21 12 2 7 39-28 38
5. Luceafărul Drajna 21 11 2 8 58-44 35
6. Voinţa 2009 Gornet 21 10 3 8 63-50 33
7. Flacăra Mălăieşti 21 9 5 7 38-40 32
8. Avântul Bertea 21 8 7 6 43-31 31
9. Tineretul G. Vitioarei 21 9 4 8 45-47 31
10. Gloria Vâlcăneşti 21 8 3 10 40-36 27
11. Voinţa Livadea 21 7 5 9 38-60 26
12. Progresul Aluniş 21 5 3 13 29-44 18
13. Victoria Olteni 21 3 3 15 32-64 12
14. Podenii Noi V. Dulce 21 2 2 17 30-68 8

Etapa viitoare (19-20 mai): Luceafărul Drajna – Tineretul Gura Vitioarei, Victoria Olteni – AS Podenii Vechi, Avântul Bertea – Voința Vărbilău, Voința Livadea – Voința Măgurele, AS Podenii Noi Valea Dulce – Gloria Vâlcănești, AS Găgeni – Progresul Aluniș, Voința Gornet – Flacăra Mălăiești.

SERIA SUD, etapa a XXV-a
AS Româneşti – Prahova Nedelea 3-0
Tineretul Poienarii Burchii – Unirea Călineşti 2-2
AS Potigrafu – Sportul Câmpina 0-3
CS Brazi II – CS Brazi Popeşti 4-3
Muntenii Câmpina – Stejarul Goruna 1-2
Muntenia Blejoi – Avântul Măgureni 0-1
NG Brătăşanca – CS Măneşti 2-2
Unirea Brăteşti* – CS Cornu II 0-3
*Unirea Brăteşti s-a retras în retur
Clasament
1. Sportul Câmpina 23 19 1 3 72-21 58
2. Muntenii Câmpina 24 17 1 6 68-42 52
3. AS Româneşti 23 17 0 6 87-39 51
4. Avântul Măgureni 24 16 3 5 58-33 51
5. Prahova Nedelea 23 14 2 7 73-39 44
6. St. G. Cocorăştii Mislii 24 12 4 8 56-45 40
7. CS Măneşti 2013 24 10 3 11 45-54 33
8. AS Potigrafu 23 10 2 11 50-55 32
9. Tin. Poienarii Burchii 24 9 4 11 48-57 31
10. AS Muntenia Blejoi 24 9 3 12 50-58 30
11. CS Brazi Popeşti 23 8 4 11 48-50 28
12. CS Cornu 2 23 9 1 13 46-64 28
13. U Călineşti 2016 24 7 4 13 41-48 25
14. CS Brazi 2 24 6 4 14 33-68 22
15. NG Brătăşanca 24 4 1 19 28-81 13
16. Unirea Brăteşti* 24 2 3 19 21-70 9

Etapa viitoare (19-20 mai): Prahova Nedelea – Unirea Brătești*, Unirea Călinești – AS Românești, Sportul Câmpina – Tineretul Poienarii Burchii, CS Brazi Popești – AS Potigrafu, Stejarul Goruna Cocorăștii Mislii – CS Brazi 2, Avântul Măgureni – AS Muntenii Câmpina, CS Mănești – AS Muntenia Blejoi, CS Cornu 2 – NG Brătășanca.

SERIA EST, etapa a XXII-a
Podgoria Vadu Săpat – Progresul B. Grădiştea 3-2
Olimpia Gornet Cricov – Progresul P. Moşneni 0-3
AS Gherghiţa – CS Brazi Negoieşti 1-1
AS Tg. Vechi Stănceşti – Olimpia Cireşanu 0-2
CS Brazi – CS Măneşti Băltiţa 1-2
Akademika Ploieşti – Avântul Iordăcheanu 4-2
AS Pleaşa – AS Gorgota 2-2

Clasament
1. Progresul P. Moşneni 21 15 3 3 56-29 48
2. CS Brazi Negoieşti 21 14 5 2 83-22 47
3. Olimpia Cireșanu 21 14 2 5 61-24 44
4. AS Gherghiţa 21 13 4 4 59-32 43
5. Avântul Iordăcheanu 21 10 3 8 50-54 33
6. Podgoria Vadu Săpat 21 9 4 8 40-41 31
7. CS Măneşti Băltiţa 20 9 0 11 55-56 27
8. Tg. Vechi Stăncești 21 8 2 11 37-49 26
9. CS Brazi 21 8 0 13 48-51 24
10. AS Gorgota 21 7 3 11 42-59 24
11. Akademika Ploiești 21 7 2 12 46-55 23
12. Progresul B. Grădiştea 20 7 0 13 29-73 21
13. Olimpia Gornet Cricov 21 4 3 14 39-67 15
14. AS Pleaşa 21 4 3 14 50-83 15

Etapa viitoare (19-20 mai): Podgoria Vadu Săpat – Olimpia Gornet Cricov, Progresul Puchenii Moșneni – AS Gherghița, CS Brazi Negoiești – AS Târgșorul Vechi Stăncești, Olimpia Cireșanu – CS Brazi, CS Mănești Băltița – Akademika Ploiești, Avântul Iordăcheanu – AS Pleașa, Progresul Boldești Grădiștea – AS Gorgota.

 

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.