Miercuri, 16 Mai 2018 10:12

Liga C Prahova. Rezultate și clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(1 Vot)

SERIA VĂLENI, etapa a XXII-a
AS Mehedinţa – CSC Berceni II 3-1
Sportul Valea Cucului – Viitorul Iordăcheanu 3-2
Viitorul Ţipăreşti – Steaua Sângeru 1-1
Unirea Lipăneşti – Tirana Homorâciu 2-0
Tricolor Coţofeneşti – AS Starchiojd 1-6
CS Scorţeni Mislea şi Şoimii Apostolache au stat.

Clasament
1. AS Starchiojd 18 17 0 1 80-14 51
2. Steaua Sângeru 17 11 3 3 61-22 36
3. U Tricolor Lipăneşti 18 11 1 6 51-35 34
4. CS Scorţeni Mislea 18 9 4 5 35-33 31
5. Sportul Valea Cucului 18 8 3 7 47-52 27
6. Viitorul Ţipăreşti 19 7 3 9 44-51 24
7. Şoimii Apostolache 18 6 5 7 41-44 23
8. AS Mehedinţa 18 6 4 8 37-61 22
9. Viitorul Iordăcheanu 17 5 5 7 34-38 20
10. CSC Berceni II 18 5 3 10 30-40 18
11. Tirana Homorâciu 18 3 6 9 45-52 15
12. Tricolor Coţofeneşti 17 0 1 16 22-85 1
Etapa viitoare (19-20 mai): AS Mehedința – CS Scorțeni Mislea, Șoimii Apostolache – Sportul Valea Cucului, Viitorul Iordăcheanu – Viitorul Țipărești, Steaua Sângeru – Unirea Tricolor Lipănești, Tirana Homorâciu – Tricolor Coțofenești, CSC Berceni II – AS Starchiojd.

SERIA CÂMPINA, etapa a XXIV-a
AS Puşcaşi – CS Şirna Varniţa 2-4
Viitorul Predeşti – Unirea Bărcăneşti 5-0
Prahova Tinosu – Steaua Mărgineni 4-0
Energia Pietroşani – CS Şirna Tăriceni 3-1
Arizona Zalhanaua – Viitorul Poienarii Burchii 2-3
Flacăra Filipeşti de Târg – Dalina Bărcăneşti 7-2
Tineretul Balta Doamnei – V. Proviţa de Sus 4-2
Viitorul Puchenii Mari – Prahova Tg. Vechi 6-1

Clasament
1. Viitorul Puchenii Mari 22 16 3 3 65-27 51
2. Prahova Tinosu 22 15 3 4 60-30 48
3. Viitorul P. Burchii 22 13 3 6 53-36 42
4. CS Șirna Varnița 22 12 5 5 57-35 41
5. Viitorul Predeşti 22 12 4 6 52-31 40
6. Viitorul Proviţa de Sus 22 12 2 8 56-45 38
7. Flacăra F. de Târg 22 11 4 7 54-39 37
8. AS Puşcaşi 22 9 6 7 63-52 33
9. Dalina Bărcăneşti 21 9 5 7 66-69 32
10. Steaua Mărgineni 22 6 4 12 34-44 22
11. CS Şirna Tăriceni 21 7 1 13 36-52 22
12. Prahova Tg. Vechi 21 5 5 11 28-53 20
13. Unirea Bărcănești 21 5 3 13 31-60 18
14. Tineretul B. Doamnei 22 5 1 16 44-69 16
15. Energia Pietroşani 8 3 1 4 16-19 10
16. Arizona Zalhanaua 22 2 0 20 23-77 6

Etapa viitoare (19-20 mai): AS Pușcași – Viitorul Predești, Unirea Bărcănești – Prahova Tinosu, Steaua Mărgineni – Energia Pietroșani, CS Șirna Tăriceni – Arizona Zalhanaua, Viitorul Poienarii Burchii – Flacăra Filipești de Târg, Viitorul Provița de Sus – Viitorul Puchenii Mari, CS Șirna Varnița – Prahova Târgșorul Vechi.

SERIA MIZIL, etapa a XXII-a
Progresul Bucov – Cricovul Cioceni 6-1
Voinţa Vadu Părului – Viitorul Pantazi 0-2
Viitorul Ceptura – Unirea Lacul Turcului 3-1
Progresul Coslegi – AS Dârvari Coslegi 1-4
Victoria Fântânele – Vulturul Zănoaga 6-2
Rapid Sălciile – Progresul Tomşani 4-1
Viitorul Fulga – Sportul Valea Călugărească 2-0

Clasament
1. Rapid Sălciile 20 15 2 3 96-34 47
2. Progresul Bucov 20 14 2 4 88-46 44
3. AS Dârvari Coslegi 20 13 2 5 64-42 41
4. Victoria Fântânele 19 11 4 4 79-35 37
5. Progresul Tomşani 20 11 2 7 47-43 35
6. Vulturul Zănoaga 19 11 1 7 67-44 34
7. Viitorul Pantazi 20 7 6 7 35-38 27
8. Progresul Coslegi 20 8 3 9 39-47 27
9. Sportul V. Călugărească 19 6 6 7 50-52 24
10. Voinţa Vadu Părului 19 4 3 12 34-78 15
11. Unirea Lacul Turcului 19 4 2 13 35-86 14
12. Cricovul Cioceni 19 4 1 14 32-77 13
13. Viitorul Fulga 20 2 4 14 33-67 10
14. Viitorul 2018 Ceptura 8 1 2 5 12-22 5

Etapa viitoare (19-20 mai): Progresul Bucov – Voința Vadu Părului, Viitorul Pantazi – Viitorul Ceptura, Unirea Lacul Turcului – Progresul Coslegi, AS Dârvari Coslegi – Victoria Fântânele, Vulturul Zănoaga – Rapid Sălciile, Progresul Tomșani – Viitorul Fulga, Cricovul Cioceni – Sportul Valea Călugărească.

 

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.