Miercuri, 13 Iunie 2018 10:42

Liga B Prahova. Rezultate și clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

SERIA NORD, etapa a 26-a
AS Podenii Vechi – Voinţa Gornet 3-0
Voinţa Vărbilău – Tineretul Gura Vitioarei 0-2
Voinţa Măgurele – Luceafărul Drajna 2-1
Gloria Vâlcăneşti – Victoria Olteni 5-1
Progresul Aluniş – Avântul Bertea 1-3
Flacăra Mălăieşti – Voinţa Livadea 2-3
AS Găgeni – AS Podenii Noi Valea Dulce 2-2

Clasament
1. AS Găgeni 25 17 3 5 70-38 54
2. AS Podenii Vechi 25 16 3 6 70-44 51
3. Voinţa Măgurele 25 16 3 6 59-43 51
4. Voinţa Vărbilău 25 14 2 9 48-36 44
5. Avântul Bertea 25 11 7 7 52-35 40
6. Tin. Gura Vitioarei 25 12 4 9 56-52 40
7. Voinţa 2009 Gornet 25 12 3 10 71-58 39
8. Luceafărul Drajna 25 11 2 12 63-54 35
9. Gloria Vâlcăneşti 25 9 5 11 51-45 32
10. Flacăra Mălăieşti 25 9 5 11 42-52 32
11. Voinţa Livadea 25 8 6 11 45-73 30
12. Progresul Aluniş 25 6 4 15 36-53 22
13. Podenii Noi V. Dulce 25 3 5 17 39-74 14
14. Victoria Olteni 25 3 4 18 36-81 13

Etapa viitoare (runda a 15-a restantă, nedisputată în luna martie din cauza condiţiilor meteo) 16-17 iunie: AS Podenii Noi Valea Dulce – Voinţa Livadea, AS Găgeni – Avântul Bertea, Flacăra Mălăieşti – Victoria Olteni, Progresul Aluniş – Luceafărul Drajna, Gloria Vâlcăneşti – Tineretul Gura Vitioarei, Voinţa Măgurele – AS Podenii Vechi, Voinţa Vărbilău – Voinţa 2009 Gornet.

SERIA SUD, etapa a 29-a
Unirea Călineşti – Sportul Câmpina 0-1
Prahova Nedelea – CS Brazi Popeşti 5-2
AS Româneşti – St. G. Cocorăştii Misli – nedisputat
Tineretul Poienarii Burchi – Avântul Măgureni 5-1
AS Potigrafu – CS Măneşti 2013 0-3
CS Brazi 2- CS Cornu 2 2-3
AS Muntenii Câmpina – NG Brătăşanca 5-0
Unirea Brăteşti – AS Muntenia Blejoi 0-3
Clasament
1. Sportul Câmpina 28 22 2 4 84-28 68
2. AS Româneşti 27 21 0 6 98-42 63
3. AS Muntenii Câmpina 28 20 1 7 83-49 61
4. Avântul Măgureni 28 18 4 6 66-40 58
5. Prahova Nedelea 28 17 3 8 86-48 54
6. St. G. Cocorăştii Mislii 27 14 4 9 65-53 46
7. AS Muntenia Blejoi 28 13 3 12 59-56 42
8. CS Măneşti 2013 28 13 3 12 57-64 42
9. T. Poienarii Burchii 28 12 4 12 60-68 40
10. CS Cornu 2 27 11 1 15 59-73 34
11. CS Brazi Popeşti 27 9 4 14 56-60 31
12. Unirea Călineşti 2016 28 8 4 16 47-57 28
13. CS Brazi 2 28 7 4 17 42-78 25
14. NG Brătăşanca 28 7 1 20 46-94 22
15. AS Potigrafu 27 6 1 20 34-74 19
16. Unirea Brăteşti 27 2 3 22 21-79 9

*Echipa Unirea Brăteşti s-a retras din campionat după etapa a XVII-a, toate rezultatele din retur fiind omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.
**NG Brătăşanca a fost exclusă din campioant, astfel că toate rezultatele din retur vor fi omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor – Art. 79 alin. 2 si art. 79 alin. 14 din RD cu aplicarea art. 31 din RD
Etapa viitoare, a 30-a (16-17 iunie): Sportul Câmpina – Unirea Brăteşti, CS Brazi Popeşti – Unirea Călineşti, Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii – Prahova Nedelea, Avântul Măgureni – AS Româneşti, CS Măneşti 2013 – Tineretul Poienarii Burchii, CS Cornu 2 – AS Potigrafu, NG Brătăşanca – CS Brazi 2, AS Muntenia Blejoi – AS Muntenii Câmpina.

SERIA EST, etapa a 26-a
AS Gherghiţa – Progresul B. Grădiştea 2-2
AS Tg. Vechi Stănceşti – Olimpia Gornet Cricov 3-1
CS Brazi – Podgoria Vadu Săpat 3-1
Akademica Ploieşti – Progresul P. Moşneni 2-3
AS Pleaşa – CS Brazi Negoieşti 1-4
AS Gorgota – Olimpia Cireşanu 1-1
Avântul Iordăcheanu – CS Măneşti Băltiţa 3-4

Clasament
1. CS Brazi Negoieşti 25 18 5 2 96-24 59
2. Progresul P. Moşneni 25 18 4 3 68-32 58
3. Olimpia Cireșanu 25 17 3 5 76-27 54
4. AS Gherghiţa 25 14 5 6 71-42 47
5. Avântul Iordăcheanu 25 12 3 10 60-65 39
6. Măneşti 2013 Băltiţa 24 12 0 12 68-67 36
7. Podgoria Vadu Săpat 25 10 5 10 49-57 35
8. AS Tg. Vechi Stăncești 25 9 4 12 43-58 31
9. AS Gorgota 25 8 4 13 48-65 28
10. CS Brazi 25 9 0 16 51-67 27
11. Akademika Ploiești 25 7 2 16 55-69 23
12. Progresul B. Grădiştea 24 7 1 16 34-94 22
13. Olimpia Gornet Cricov 25 6 3 16 57-76 21
14. AS Pleaşa 25 6 3 16 58-91 21

Etapa viitoare (runda a 15-a restantă, nedisputată în luna martie din cauza condiţiilor meteo) 16-17 iunie: CS Măneşti Băltiţa – Olimpia Cireşanu, Avântul Iordăcheanu – CS Brazi Negoieşti, AS Gorgota – Progresul Puchenii Moşneni, AS Pleaşa – Podgoria Vadu Săpat, Akademica Ploieşti – Olimpia Gornet Cricov, CS Brazi – AS Gherghiţa, AS Târgşorul Vechi Stănceşti – Progresul Boldeşti Grădiştea.

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.