Miercuri, 13 Iunie 2018 10:59

Liga C Prahova. Rezultate și clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

SERIA VĂLENI, etapa a 26-a
Sportul Valea Cucului – CS Scorţeni Mislea 1-3
Viitorul Ţipăreşti – AS Mehedinţa 3-4
Tricolor Coţofeneşti – Şoimii Apostolache 4-3
AS Starchiojd – Viitorul Iordăcheanu 4-1
Tirana Homorâciu – Steaua Sângeru 0-1
CS Berceni 2 şi Unirea Tricolor Lipăneşti au stat.

Clasament
1. AS Starchiojd 22 20 0 2 92-22 60
2. Steaua Sângeru 21 14 3 4 70-27 45
3. CS Scorţeni Mislea 21 11 5 5 44-37 38
4. U. Tricolor Lipăneşti 21 12 1 8 57-41 37
5. Sportul Valea Cucului 21 9 3 9 55-67 30
6. Şoimii Apostolache 22 8 5 9 53-53 29
7. AS Mehedinţa 21 8 5 8 50-67 29
8. Viitorul Ţipăreşti 22 8 3 11 51-59 27
9. Viitorul Iordăcheanu 21 6 5 10 44-52 23
10. Tirana Homorâciu 22 5 6 11 55-62 21
11. CSC Berceni II 21 5 3 13 38-54 18
12. Tricolor Coţofeneşti 21 2 1 18 35-103 7

Etapa viitoare (runda a 15-a restantă, nedisputată în luna martie din cauza condiţiilor meteo) 16-17 iunie: Steaua Sângeru – Viitorul Iordăcheanu, Tricolor Coţofeneşti – AS Mehedinţa, Unirea Tricolor Lipăneşti – CS Scorţeni Mislea, Sportul Valea Cucului – CSC Berceni II.
S-a disputat:
Tirana Homorâciu- Şoimii Apostolache 3-1
AS Starchiojd – stă, Viitorul Ţipăreşti – stă.

SERIA CÂMPINA, etapa a 29-a
Prahova Tinosu – Energia Pietroşani 1-1
Viitorul Predeşti – Arizona Zalhanaua 4-2
AS Puşcaşi – Prahova Filipeştii de Târg 2-2
Unirea Bărcăneşti – Tineretul Balta Doamnei 0-3
Steaua Mărgineni – V. Puchenii Mari – nedisputat
CS Şirna Tăriceni – Prahova Tg. Vechi 1-2
Viitorul Poienarii Burchi – V. Proviţa de Sus 1-2
CS Şirna Varniţa – Dalina Bărcăneşti 5-1

Clasament
1. Viitorul Puchenii Mari 26 19 4 3 85-31 61
2. Prahova Tinosu 27 19 4 4 78-38 61
3. CS Șirna Varnița 27 15 5 7 73-42 50
4. Viitorul Predeşti 27 15 4 8 68-43 49
5. V. Poienarii Burchii 27 15 4 8 64-50 49
6. Fl. Filipeşti de Târg 27 14 6 7 69-46 48
7. Viitorul Proviţa de Sus 27 15 3 9 67-52 48
8. Dalina Bărcăneşti 26 11 5 10 75-85 38
9. AS Puşcaşi 27 9 8 10 72-71 35
10. Steaua Mărgineni 26 7 4 15 38-52 25
11. Tineretul B. Doamnei 27 8 1 18 57-78 25
12. CS Şirna Tăriceni 26 8 1 17 43-69 25
13. Prahova Tg. Vechi 26 6 5 15 33-71 23
14. Energia Pietroşani 13 5 3 5 27-27 18
15. Unirea Bărcănești 26 5 3 18 33-78 18
16. Arizona Zalhanaua 27 5 0 22 34-83 15

Observaţii: Echipa Energia Pietroșani a fost admisă în campionat din retur, pe locul vacant.
Etapa viitoare, a 30-a (16-17 iunie): Energia Pietroşani – CS Şirna Varniţa, Arizona Zalhanaua – Prahova Tinosu, Flacăra Filipeştii de Târg – Viitorul Predeşti, Tineretul Balta Doamnei – AS Puşcaşi, Viitorul Puchenii Mari – Unirea Bărcăneşti, Prahova Tg. Vechi – Steaua Mărgineni, Viitorul Proviţa de Sus – CS Şirna Tăriceni, Dalina Bărcăneşti – Viitorul Poienarii Burchii.

SERIA MIZIL, etapa a 26-a
Vitorul Ceptura – Cricovul Cioceni 2-2
Progresul Coslegi – Voinţa Vadu Părului 5-1
Victoria Fântânele – Progresul Bucov 5-5
Rapid Sălciile – Viitorul Pantazi 9-0
Viitorul Fulga – Unirea Lacu Turcului 3-1
Sp. Valea Călugărească – AS Dârvari Coslegi 4-3
Progresul Tomşani – Vulturul Zănoaga 5-0

Clasament
1. Rapid Sălciile 24 18 3 3 122-41 57
2. Progresul Bucov 24 17 3 4 105-54 54
3. AS Dârvari Coslegi 24 15 2 7 80-55 47
4. Victoria Fântânele 23 13 5 5 97-49 44
5. Progresul Tomşani 24 14 2 8 61-51 44
6. Vulturul Zănoaga 23 13 2 8 77-53 41
7. Sp. V. Călugărească 23 9 6 8 64-60 33
8. Progresul Coslegi 24 9 3 12 49-59 30
9. Viitorul Pantazi 24 8 6 10 39-55 30
10. U. Lacul Turcului 23 5 2 16 45-106 17
11. Voinţa Vadu Părului 23 4 4 15 38-94 16
12. Cricovul Cioceni 23 4 3 16 38-89 15
13. Viitorul Fulga 24 3 4 17 39-81 13
14. Viitorul Ceptura 12 3 3 6 20-27 12

Observaţii: Echipa Recolta Dumbrava se sancţionează cu excluderea din competiţia în curs 2017-2018, conform art. 52 alin.7 din R.D.
Echipa Viitorul 2018 Ceptura a fost admisă în retur, pe locul vacant.
Etapa viitoare (runda a 15-a restantă, nedisputată în luna martie din cauza condiţiilor meteo) 16-17 iunie: Vulturul Zănoaga – AS Dârvari Coslegi, Progresul Tomşani – Unirea Lacu Turcului, Sportul Valea Călugărească – Viitorul Pantazi, Viitorul Fulga – Progresul Bucov, Rapid Sălciile – Voinţa Vadu Părului, Victoria Fântânele – Viitorul Ceptura, Progresul Coslegi – Cricovul Cioceni.

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.