Miercuri, 11 Iulie 2018 22:44

Eșec în primul meci din Slovenia. Petrolul a cedat la limită în testul cu FK Tuzla

Scris de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Petrolul a disputat în această după amiază primul joc amical din cadrul cantonamentului din Slovenia. Trupa antrenată de Leo Grozavu a întâlnit gruparea FK Tuzla în fața căreia a cedat la limită, 1-2. Găzarii au deschis scorul, prin autogolul lui Efendic (38), dar au cedat, după pauză, atunci când au rămas, din minutul 55, cu un om mai puțín pe teren după eliminarea lui Velisar (55). Mitrovic (70) și Kojic (89 au semnat golurile care au adus, la final, victoria echipei gazdă. Petrolul s-a bazat în primul joc amical din Slovenia pe o formulă de echipă cu Bolboaşă (cpt) (63 Petrişor) – Olaru (77 Rusu), Antoche (67 Plămadă), Cazan (67 Ţicu), Velisar – Chindriş (46 Danci) – Cruceru (60 Ene), Ciocâlteu (70 Herea) – N. Popescu (67 Saim Tudor), Nica (36 Lambru, 70 Arnăutu), Neziri (75 Ţigănaşu). Sâmbătă, în cel de al doilea meci din cadrul cantonamentului va avea loc o dispută cu prim-divizionara slovenă NK Krsko.