Roluri schimbate. Țicu titular, Andrei Rus rezervă la Under 19

Scris de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Echipa națională de juniori Under 19 a României a pierdut al doilea meci amical disputat în compania selecționatei similare a Israelului. Dacă în primul joc a fost vorba despre un succes la limită, 2-1, revanșa a fost adjudecată de formația oaspete, scor 2-0. Cei doi jucători ai Petrolului selecționați pentru acest eveniment, Vali Țicu și Andrei Rus, au inversat rolurile în partida cu numărul doi. Fundașul central a fost titular și a evoluat până în minutul 64, în timp ce Andrei Rus a pătruns pe gazon în minutul 46 al confruntării. Altfel, un alt tânăr jucător al Petrolului, Adrian Nicolae, a fost selecționat pentru a face parte din reprezentativa Under 16 a României care va susține o dublă amicală cu echipa Cehiei. Nicolae plecase, la un moment dat, la Dinamo de unde a fost readus, într-o primă fază, cu împrumut după care a devenit, acum, definitiv, jucătorul formației galben-albastre.