Joi, 11 Octombrie 2018 10:27

Liga B Prahova Rezultate și clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Seria NORD, Etapa 8
AS Starchiojd 4 – 0 T. Gura Vitioarei
Voinţa 2009 Gornet 3 – 1 Voinţa Vărbilău
Flacăra Mălăieşti 4 – 2 Avântul Bertea
Progresul Aluniş 1 – 2 Voinţa Măgurele
Voinţa Livadea 4 – 1 AS Podenii Vechi
Gloria Vâlcăneşti 3 – 1 Steaua Sângeru
AS Muntenia Blejoi 5 – 3 Luceafărul Drajna
CSO Măgura Slănic 1 – 2 Victoria Olteni

Clasament
1. Voinţa Măgurele 7 6 1 0 18-4 19p +10
2. AS Starchiojd 7 5 2 0 30-6 17p +5
3. Voinţa 2009 Gornet 7 5 1 1 30-12 16p +7
4. Gloria Vâlcăneşti 8 5 0 3 27-13 15p +3
5. Voinţa Vărbilău 8 4 1 3 18-12 13p +1
6. CSO Măgura Slănic 7 4 0 3 14-9 12p +3
7. Victoria Olteni 7 3 2 2 18-16 11p -1
8. Progresul Aluniş 8 3 1 4 17-14 10p -2
9. Voinţa Livadea 8 3 1 4 14-22 10p -2
10. Flacăra Mălăieşti 7 3 1 3 13-25 10p +1
11. AS Muntenia Blejoi 6 2 1 3 16-19 7p -5
12. Luceafărul Drajna 8 2 1 5 17-25 7p -5
13. Avântul Bertea 8 2 1 5 10-22 7p -5
14. T. Gura Vitioarei 8 2 1 5 12-25 7p -5
15. Steaua Sângeru 8 2 1 5 17-31 7p -5
16. AS Podenii Vechi 8 1 1 6 9-25 4p -8
Seria SUD, Etapa 8
AS Tg. Vechi Stăncești 3 – 1 T. Poienarii Burchii
Prahova Nedelea 2 – 0 CS Măneşti 2013
STĂ – CS Șirna Varnița
Viitorul Fortuna Breaza 0 – 2 Muntenii Câmpina
CS Brazi Popeşti 1 – 1 AS Tufeni Băicoi
St. G. Cocorăştii Mislii 0 – 0 CS Cornu 2
Avântul Măgureni 4 – 0 ACS Ariceşti 2
CS Măneşti 2013 Băltiţa 0 – 2 Prahova Tinosu

Clasament
1. AS Muntenii Câmpina 6 6 0 0 22-5 18p +12
2. Prahova Nedelea 7 5 0 2 19-15 15p +3
3. AS Tufeni Băicoi 6 4 2 0 18-8 14p +5
4. V. Fortuna Breaza 7 4 1 2 17-15 13p +1
5. CS Brazi Popeşti 7 3 1 3 17-12 10p +1
6. CS Șirna Varnița 6 3 1 2 12-8 10p -2
7. Avântul Măgureni 6 3 0 3 16-13 9p 0
8. CS Măneşti 2013 7 2 3 2 14-14 9p -3
9. CS Măneşti Băltiţa 7 3 0 4 16-19 9p -3
10. St. G. Cocorăştii Mislii 7 2 2 3 9-12 8p -1
11. T. Poienarii Burchii 7 2 1 4 19-28 7p -5
12. Tg. Vechi Stăncești 7 1 2 4 7-14 5p -7
13. Prahova Tinosu 6 1 1 4 6-10 4p -2
14. ACS Ariceşti 2 6 1 1 4 10-18 4p -5
15. CS Cornu 2 6 0 3 3 12-23 3p -3

Seria EST, Etapa 7
Progresul Bucov 3 – 3 Avântul Iordăcheanu
CS Brazi 2 – 1 AS Gorgota
Olimpia Cireșanu 3 – 2 P. Boldeşti Grădiştea
P. Puchenii Moşneni 2 – 3 Viitorul Puchenii Mari
AS Gherghiţa – STĂ
Olimpia Gornet Cricov 9 – 0 Sp. Valea Călugărească
Podgoria Vadu Săpat 3 – 1 AS Pleaşa

Clasament
1. AS Gherghiţa 6 5 1 0 26-7 16p +7
2. Olimpia Cireșanu 7 5 1 1 21-11 16p +4
3. Podgoria Vadu Săpat 6 5 0 1 23-12 15p +6
4. Olimpia Gornet Cricov 6 4 1 1 25-10 13p +1
5. AS Pleaşa 6 4 0 2 23-10 12p +3
6. Viitorul Puchenii Mari 6 3 1 2 19-15 10p +1
7. CS Brazi 7 3 1 3 14-14 10p -2
8. Avântul Iordăcheanu 7 2 2 3 11-16 8p -1
9. P. Puchenii Moşneni 7 2 1 4 9-19 7p -5
10. P. Boldeşti Grădiştea 7 2 0 5 17-21 6p -3
11. Progresul Bucov 6 1 1 4 10-16 4p -5
12. Sp. V. Călugărească 6 1 0 5 5-35 3p -3
13. AS Gorgota 7 0 1 6 9-26 1p -8

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.