Joi, 11 Octombrie 2018 10:37

Liga C Prahova Rezultate și clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Seria VĂLENI, Etapa 6
Prahova Tg. Vechi 6 – 0 Tirana Homorâciu
Viitorul Ţipăreşti 4 – 1 CSC Berceni II
U. Tricolor Lipăneşti 2 – 0 Flacăra F. de Târg
Disputat la Măgurele.
Viitorul Iordăcheanu 2 – 1 AS Podenii Noi V. Dulce
Tricolor Coţofeneşti 7 – 2 AS Băneşti
CS Scorţeni Mislea 0 – 1 AS Mehedinţa
Viitorul Cosminele 6 – 1 Şoimii Apostolache
Clasament
1. Viitorul Cosminele 6 6 0 0 20-5 18p +9
2. Podenii Noi V. Dulce 6 5 0 1 18-7 15p +6
3. Viitorul Iordăcheanu 6 4 2 0 15-8 14p +5
4. U. Tricolor Lipăneşti 6 3 1 2 15-11 10p +1
5. AS Mehedinţa 5 3 1 1 11-8 10p +4
6. Flacăra F. de Târg 6 3 0 3 12-11 9p 0
7. AS Băneşti 6 2 1 3 17-20 7p -2
8. Prahova Tg. Vechi 5 2 0 3 11-10 6p -3
9. Viitorul Ţipăreşti 6 2 0 4 11-15 6p -3
10. Şoimii Apostolache 5 1 2 2 9-16 5p -1
11. CS Scorţeni Mislea 5 1 1 3 5-8 4p -5
12. Tricolor Coţofeneşti 6 1 1 4 11-15 4p -5
13. CSC Berceni II 6 1 1 4 8-18 4p -5
14. Tirana Homorâciu 6 0 2 4 9-20 2p -7

Seria CÂMPINA, Etapa 6
Unirea Brăteşti 0 – 2 AS Şotrile
Arizona Zalhanaua 4 – 1 AS Puşcaşi
Olimpia Comarnic 3 – 1 Viitorul Predeşti
Steaua Mărgineni 1 – 1 V. Poienarii Burchii
Unirea Bărcănești 2 – 3 V. Proviţa de Sus
STĂ – Tineretul Balta Doamnei
Energia Pietroşani – CS Şirna Tăriceni
Observaţii: Nu s-a disputat.

*N. G. Brătăşanca exclusă din campionat

Clasament
1. Olimpia Comarnic 5 4 0 1 14-7 12p +3
2. Arizona Zalhanaua 6 3 3 0 13-6 12p +3
3. V. Poienarii Burchii 5 3 1 1 11-5 10p +1
4. Viitorul Predeşti 6 3 1 2 15-11 10p +1
5. AS Şotrile 5 3 1 1 11-8 10p +4
6. AS Puşcaşi 6 3 0 3 16-11 9p 0
7. Viitorul Proviţa de Sus 6 2 2 2 11-13 8p -1
8. Steaua Mărgineni 5 2 1 2 3-9 7p +1
9. CS Şirna Tăriceni 4 2 0 2 12-8 6p 0
10. T. Balta Doamnei 5 0 3 2 7-9 3p -6
11. Unirea Bărcănești 5 0 2 3 7-10 2p -7
12. Energia Pietroşani 4 0 2 2 7-15 2p -1
13. Unirea Brăteşti 6 0 2 4 8-23 2p -7

Seria MIZIL, Etapa 6
Recolta Dumbrava 1 – 1 Rapid Sălciile
Voinţa Vadu Părului 4 – 2 Victoria Fântânele
Viitorul 2018 Ceptura 2 – 0 Progresul Coslegi
Vulturul Zănoaga 5 – 2 Speranţa Olari
AS Dârvari Coslegi 2 – 1 Prahova Ploieşti
Unirea Lacul Turcului 6 – 0 Viitorul Fulga

Clasament
1. Voinţa Vadu Părului 6 5 0 1 19-10 15p +6
2. Viitorul 2018 Ceptura 6 5 0 1 13-8 15p +6
3. AS Dârvari Coslegi 6 4 0 2 12-11 12p +3
4. Unirea Lacul Turcului 6 3 2 1 17-8 11p +2
5. Rapid Sălciile 6 3 2 1 17-12 11p +2
6. Victoria Fântânele 6 3 1 2 17-11 10p +1
7. Prahova Ploieşti 6 2 2 2 12-13 8p -1
8. Speranţa Olari 6 2 0 4 14-15 6p -3
9. Vulturul Zănoaga 6 2 0 4 17-19 6p -3
10. Progresul Coslegi 6 1 1 4 4-11 4p -5
11. Viitorul Fulga 6 1 1 4 8-18 4p -5
12. Recolta Dumbrava 6 0 1 5 3-17 1p -8

 

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.