Două corpuri de casă ard la Băicoi. Trei echipaje de pompieri se luptă să stingă focul

incendiu băicoi

Pompierii Gărzii de Intervenție Băicoi și cei ai Punctului de Lucru Plopeni acționează, luni după-amiază, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu care a cuprins o locuință din cartierul Țintea. Flăcările afectează două corpuri de casă.

„Pentru gestionarea operativă a evenimentului, au fost mobilizate 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD. 

Pompierii sosiți la fața locului au constatat că incendiul se manifestă la două corpuri de locuit, pe o suprafață de aproximativ 120 mp. Aceștia au acționat pentru localizarea incendiului, ceea ce au și reușit, împiedicând propagarea flăcărilor la locuințele învecinate.

În aceste momente, se depun eforturi pentru lichidarea incendiului”, au precizat reprezentanții ISU Prahova.