MAGIC ART HOUSES S.R.L. anunță publicul interesat asupra luării deciziei de actualizare a Deciziei etapei de de încadrare nr. 300 din 24.07.2023 de către ANMAP JUDEȚUL DÂMBOVIȚA: nu se supune evaluării impactului asupra mediului; nu se supune evaluării adecvate; nu se supune evaluării impactului asupra corpurilor de apă, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru modificarile proiectului ”Amenajarea unei paduri parc si a unui parc tematic situat in arboretele din unitatile amenajistice 19B, 19C - Modificare proiect autorizat cu AC nr. 49/15.11.2023.
Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la următoarea adresă de interne thttp://apmdb.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații, la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la publicarea pe pagina de internet a ANMAP JUDEȚUL DÂMBOVIȚA.