Medalie de bronz pentru Alexandra Avram la CAMPIONATUL NAŢIONAL PENTRU COPII 10-11 ANI

Image
Ne vedem și pe Facebook!
Image
Rămâi conectat, cu Google News!

Federaţia Română de Nataţie şi Pentatlon Modern a programat, în Bazinul „Lia Manoliu”, Campionatul Naţional rezervat copiilor de 10-11 ani. CSM Ploieşti a participat la întrecere cu un lot alcătuit din 11 sportivi (6 fete şi 5 băieţi).

Cele mai bune rezultate au fost obţinute de Alexandra Avram care a ocupat locul al 3-lea în clasamentul general al fetelor de 10 ani graţie medaliei de bronz obţinută în proba de 50 metri bras cu timpul de 43:14 secunde şi celor două locuri 4 de la 100 metri liber (timp 1:13:76 minute) şi 50 metri fluture (timp 36:33 secunde).

Tot la fete, dar la categoria de vârstă „11 ani”, Teodora Roman a ocupat locul al 5-lea la 200 metri mixt, cu timpul de 2:44:74 minute.

Dintre băieţi, cea mai bună evoluţie a avut-o Mihai Capisizu (10 ani), care a ocupat locul al 6-lea atât la 100 metri liber, cu timpul 1:12:17 minute, cât şi la 50 metri spate, cu timpul de 38:22 secunde.

Ceilalţi sportivi pe care Tamara Costache şi Ciprian Toma i-au înscris în competiţie, Alexandra Maria Constantin, Laura Popescu, Maria Ionaşcu, Bianca Alexandra Stan, Sasha Andrei Mihai, Ştefan Stoica, Rareş Dobre şi Victor Mihai, şi-au îmbunătăţit performanţele anterioare, dar, cu două excepţii, Sasha Mihai – locul 9 la 200 metri mixt şi la 100 metri liber, nu au intrat în primii 10 în probele la care au participat.