Goluri, puncte, cartonașe roșii. CS Blejoi și-a conturat poziția de lider

Ne vedem și pe Facebook!
Image
Rămâi conectat, cu Google News!

CS Blejoi a plecat cu o victorie importantă în play-off-ul din C5

Meciul de la Blejoi dintre echipa gazdă, CS, și vizitatorii de la Olimpic Cetate Râșnov a avut toate ingredientele unui derbi. Oaspeții au început în trombă partida marcând primele două goluri ale întâlnirii prin Boția și Dudu Drugă. Reveniți din șocul primelor minute, blejoienii au reintrat în joc și au restabilit egalitatea, până la puază, în urma golurilor marcate de Pahonțu și Enache în decurs de doar două minute! Actul secund a adus și punctul victorios al prahovenilor reușit de Bălașa cu 15 minute înaintea fluierului de final. Partida a fost una încinsă, cu nu mai puțin de patru cartonașe roșii, câte două de fiecare parte. Au plecat mai devreme la cabine Brăilă și Giuroiu, de la gazde, respectiv brașovenii Gârniță și Dragomir .Grație victoriei cu suspans din partida cu trupa antrenată de Olimpic, 3-2,  jucătorii antrenați de Răzvan Vlad și-au conturat prima poziție în clasamentul la zi având, acum, 12 puncte față de a doua clasată, formația din Plopeni antrenată de Daniel Dumitrache. Runda care urmează aduce chiar derbiul prahovean din această serie între lider, echipa condusă de Gheorghe Biziniche, și CSO Plopeni.

CS Blejoi – CSO Cetate Râşnov 3-2 (2-2)

Marcatori: Pahonƫu (29), Enache (30), Bălaşa (75)/Boƫia (16), Drugă (20-11m)

CS Blejoi: Bălănică – Şerban, Giuroiu, Stoica, Brăilă – Munteanu, Pahonƫu, Enache (cpt) – Dr. Mănescu (71 Ghinea), Bălaşa (90+6 D. Ilie), Niƫescu (90+1 Dima). Antrenor: Răzvan Vlad

CSO Cetate: Gârniƫă – David, Gheƫu, Marin, Voicu (82 Lupaşcu) – Boƫia (22 Solovastru; 82 Dragomir), Drugă, Vȋrlan (82 Alupoaie)– Ciopo (58 Iszak), Roşu, Mitroi. Antrenor: Lucian Petre.

Avertismente: Brăilă (38, 68), Giuroiu (72, 84), Şerban (90), Coşieru (delegat – 90)/Ciopo (53), Drugă (59), Solovastru (78), Iszak (90+6)

Eliminari: Brăilă (68), Giuroiu (84)/Gârniƫă (56), Dragomir (90+6)

Arbitri: Ana-Maria Terteleac (Berceni – Ilfov) – Mihai-Bogdan Martinescu (Buzău), Mihaela Ţepuşă (Buzău)

Observator arbitri: Gabriel Gherman (Bucureşti); Delegat de joc: Aurel Ionescu (Bucureşti)

Urmăreşte pagina de Facebook „Telegrama” pentru ştiri şi analize de ultimă oră!