LIGA A PRAHOVA - etapa a XXXIV-a (ultima)

Image
Ne vedem și pe Facebook!
Image
Rămâi conectat, cu Google News!

 Petrolistul Boldeşti    -        CSM Câmpina 0-1 (0-1)

A marcat: Radu Burloiu (42)/-.

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari) şi Mihai Vizitiu (Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

 

Brădetul Ştefeşti        -        Caraimanul Buşteni 1-0 (1-0)

A marcat: Vasile Lambă (28)/-.

Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) - Laurenţiu Dragu (Colceag) şi Alexandru Ilie (Ploieşti). Observatori: Decu Crângaşu şi Viorel Băltăţeanu (ambii, din Ploieşti).

 

Precizia Breaza -        Chimia Brazi    3-2 (1-1)

Au marcat: Andrei Duricu (33), Valentin Urdea (65), Robert Istrati (82)/Iosif Gheorghe (16), Ciprian Goran (60-autogol).

Arbitri: Alin Gheorghe - Mihail Pandelea (ambii, din Ploieşti) şi Ionuţ David (Podenii Noi). Observator: Ion Vasiloiu (Câmpina).

 

CS Blejoi  -        Avântul Măneciu       1-0 (0-0)

A marcat: Alexandru Mirea (78)/-.

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Ionuţ Gheorghe (Păuleşti) şi Andrei Dan (Ploieşti). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

  

AFC Brebu        -        AFC Băneşti-Urleta   1-1 (1-1)

Au marcat: Marian Nichifor (12)/Adrian Vintilă (6-autogol).

Arbitri: Mihai Amorăriţei - Roxana Bănăseanu şi Ştefan Călăraşu (toţi, din Câmpina). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

 

CS Păuleşti        -        Unirea Urlaţi     6-0 (3-0)

Au marcat: Ciprian Neacşu (4), Cristian Vasile (27, 52), Marius Mihai (45, 88), Sorin Popa (73)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Gabriel Enache şi Dumitru Claudiu (ambii, din Ploieşti). Observator: Paul Roşală (Ploieşti).

 

CSO Plopeni     -        AS Ploieşti         1-0 (0-0)

A marcat: Alin Radu (73)/-.

Arbitri: Ovidiu Crozolo (Măneciu) - Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator: Vasile Radu (Ploieşti).

 

Voinţa Vadu Părului          -        CS Ceptura       2-0 (0-0)

Au marcat: Marius Caliţa (50), Alexandru Radu (55)/-.

Arbitri: Robert Stanciu (Câmpulung Muscel) - Ionel Gheonea (Ploieşti) şi Octavian Ciorescu (Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

 

Progresul Drăgăneşti          -        Astra II Ploieşti 2-2 (2-1)

Au marcat: Mădălin Ioniţă (38, 39)/Andrei Alexandru (25), Andrei Ciobanu (52).

Arbitri: Bobi Codreanu (Ploieşti) - Mircea Rusu (Bertea) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Răzvan Dincuţă (Ploieşti).

 

CLASAMENT FINAL

1. CSM CÂMPINA     34     31     3       0       113-15       96     (+45)

2. Petrolistul Boldeşti 34     24     4       6       116-22       76     (+25)

3. AFC Băneşti-Urleta 34     21     4       9       81-45                   67     (+16)

4. Avântul Măneciu     34     21     4       9       103-44       67     (+16)

5. CS Blejoi                           34     18     6       10     94-56                   60     (+9)

6. CSO Plopeni            34     19     3       12     83-54                   60     (+9)

7. CS Păuleşti               34     16     9       9       68-41                   57     (+6)

8. Unirea Urlaţi            34     17     6       11     75-56                   57     (+6)

9. Progresul Drăgăneşti         34     14     5       15     70-82                   47     (-4)

10. Chimia Brazi                   34     13     6       15     56-65                   45     (-6)

11. AS Ploieşti             34     12     7       15     48-57                   43     (-8)

12. Precizia Breaza      34     12     5       17     58-104       41     (-10)

13. AFC Astra II          34     11     5       18     64-75                   38     (-13)

14. AFC Brebu            34     10     4       20     52-61                   34     (-17)

15. Caraimanul Buşteni        34     9       5       20     53-74                   32     (-19)

16. CS Ceptura            34     8       4       22     52-111       28     (-23)

17. Brădetul Ştefeşti    34     3       5       26     32-136       14     (-37)

18. Voinţa Vadu Părului      34     4       1       29     40-160       13     (-38)

*Echipa CSM Câmpina va reprezenta judeţul nostru la barajul de promovare în Liga a III-a, pe 19 iunie;

*Au retrogradat în Liga B echipele Caraimanul Buşteni, CS Ceptura, Brădetul Ştefeşti şi Voinţa Vadu Părului. Însă, cu CSM Câmpina promovată în Liga a III-a, gruparea Caraimanul Buşteni va evolua, şi din sezonul următor, în primul campionat al judeţului;

*Departajarea echipelor aflate la egalitate de puncte s-a făcut după criteriul meciurilor directe, după cum urmează: 

- AFC Băneşti-Urleta - Avântul Măneciu        4-1 (tur), 1-2 (retur)

- CS Blejoi - CSO Plopeni                      3-5 (tur), 2-0 (retur)

- CS Păuleşti - Unirea Urlaţi                    1-3 (tur), 6-0 (retur)

 

Image