Marți, 08 Ianuarie 2019 10:40

Miza pe Sergiu Stancu. Arcada vrea să recupereze terenul pierdut

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Fostul antrenor al Tricolorului LMV Ploiești, Sergiu Stancu, a fost alegerea gălățenilor de la Arcada pentru banca tehnică a echipei după ce antrenorul și-a reziliat înțelegerea cu PAOK Salonic. ”Am dorit neapărat să instalăm un antrenor român la echipa noastră. În vizor a fost antrenorul Craiovei și al naționalei, Dănuț Pascu, dar acesta nu a dorit să părăsească formația din Bănie. Pe urmă a venit soluția Sergiu Stancu după despărțirea acestuia de PAOK. Ne-a făcut viață grea când antrena Tricolorul LMV Galați, răpindu-ne posibilitatea de a câștiga ceva, așa că ne-am gândit să îl instalăm pe banca echipei noastre. Este foarte greu de recuperat ecartul față de primele două clasate, VCM Zalău și SCMU Craiova, dar noi sperăm la un parcurs bun sub comanda lui Sergiu Stancu”, a precizat Mirel Zaharescu, managerul gălățenilor de la Arcada, la Sport Total FM.  Sergiu Stancu va debuta ca antrenor principal la Arcada Galați într-o partidă din Cupa României cu CSM București.

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.