Miercuri, 17 Aprilie 2019 09:45

Liga B Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Liga B, Seria Nord, etapa a 21-a

Voința Măgurele – Voința Gornet 5-0

Steaua Sângeru – Progresul Aluniș 4-0

Victoria Olteni – Gloria Vâlcănești 2-4

Voința Vărbilău – Tineretul Gura Vitioarei 3-4

Avântul Bertea – AS Starchiojd 0-4

AS Podenii Vechi – Flacăra Mălăiești 7-0

Luceafărul Drajna – Voința Livadea 1-0

Muntenia Blejoi – Măgura Slănic 3-2

 

Clasament

1.Voinţa Măgurele 21 17 2 2 51-20 53p

2.AS Starchiojd 21 16 2 3 73-24 50p

3.Voinţa 2009 Gornet 21 13 3 5 74-40 42p

4.CSO Măgura Slănic 21 12 5 4 54-26 41p

5.Voinţa Vărbilău 21 12 4 5 69-32 40p

6.Gloria Vâlcăneşti 21 9 4 8 55-44 31p

7.Victoria Olteni 21 9 3 9 45-46 30p

8.Tineretul G.Vitioarei 21 8 3 10 52-57 27p

9.AS Podenii Vechi 21 8 3 10 46-52 27p

10.AS Muntenia Blejoi 21 8 2 11 47-54 26p

11.Voinţa Livadea 21 8 2 11 46-54 26p

12.Luceafărul Drajna 21 7 2 12 43-49 23p

13.Progresul Aluniş 21 6 2 13 34-59 20p

14.Steaua Sângeru 21 6 2 13 37-65 20p

15.Flacăra Mălăieşti 21 5 1 15 31-91 16p

16.Avântul Bertea 21 3 2 16 20-64 11p

Liga B, Seria Sud, etapa a 21-a

CS Cornu II – Fortuna Breaza 4-0

Prahova Tinosu – Stejarul Goruna 2-0

Avântul Măgureni – CS Mănești Băltița, neprogramat

CS Mănești – Tineretul Poienarii Burchii 3-1

Muntenii Câmpina – Prahova Nedelea 2-3

ACS Aricești II – CS Brazi Popești 4-1

CS Șirna Varnița – AS Tg. Vechi Stăncești 6-1

AS Tufeni a stat.

 

Clasament

1.AS M.Câmpina 2016 20 16 2 2 75-22 50p

2.Prahova Nedelea 20 13 2 5 61-40 41p

3.CS Măneşti 2013 20 12 4 4 56-44 40p

4.AS Tufeni Băicoi 19 10 4 5 54-34 34p

5.CS Șirna Varnița 20 9 2 9 52-44 29p

6.Prahova Tinosu 19 9 1 9 31-35 28p

7.Viitorul F.2015 Breaza 20 8 3 9 51-57 27p

8.CS Brazi Popeşti 20 8 2 10 39-51 26p

9.Tineretul P.Burchii 20 8 2 10 44-59 26p

10.ACS Ariceşti 2 19 7 3 9 36-45 24p

11.CS M.2013 Băltiţa 19 7 2 10 49-54 23p

12.AS Tg.Vechi Stăncești 20 6 3 11 32-43 21p

13.Avântul Măgureni 18 6 2 10 41-43 20p

14.Stejarul Goruna C.Mislii 19 5 4 10 29-48 19p

15.CS Cornu 2 19 2 4 13 42-73 10p

 

Liga B, Seria Est, etapa a 18-a

Progresul Bucov – CS Brazi 0-2

Sportul Valea Călugărească – AS Pleașa 1-1

Avântul Iordăcheanu – Olimpia Cireșanu 3-1

Progresul Boldești Grădiștea – AS Gherghița 1-6

Viitorul Puchenii Mari – Olimpia Gornet Cricov 3-1

AS Gorgota – Progresul Puchenii Moșneni 0-1

Podgoria Vadu Săpat a stat.

 

Clasament

1.Podgoria Vadu Săpat 16 12 1 3 47-17 37p

2.Progresul P.Moşneni 17 12 1 4 45-39 37p

3.Viitorul Puchenii Mari 16 11 2 3 52-33 35p

4.Olimpia Cireșanu 17 11 1 5 40-26 34p

5.AS Gherghiţa 17 9 4 4 49-32 31p

6.AS Pleaşa 16 7 2 7 46-38 23p

7.Olimpia Gornet Cricov 17 6 4 7 44-38 22p

8.Avântul Iordăcheanu 17 6 3 8 27-38 21p

9.CS Brazi 17 6 2 9 25-32 20p

10.AS Gorgota 17 5 2 10 31-38 17p

11.Sportul V.Călugărească 16 5 2 9 27-57 17p

12.Progresul B.Grădiştea 17 3 0 14 32-57 9p

13.Progresul Bucov 16 2 2 12 31-51 8p

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.