Miercuri, 15 Mai 2019 09:06

Liga B Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Liga B, Seria Sud, etapa a 25-a

CS Cornu II – Prahova Tinosu 1-5

CS Mănești Băltița – ACS Aricești II 5-2

CS Mănești – Fortuna Breaza 3-0, fără joc

Muntenii Câmpina – Stejarul Goruna 3-0, fără joc

AS Tg. Vechi Stăncești – Prahova Nedelea 2-3

CS Șirna Varnița – CS Brazi Popești 3-3

AS Tufeni – Avântul Măgureni 2-1

Tineretul Poienarii Burchii a stat.

 

Clasament

1.AS Mun. Câmpina 2016 23 19 2 2 84-22 59p

2.Prahova Nedelea 24 16 3 5 77-47 51p

3.CS Măneşti 2013 23 14 5 4 67-50 47p

4.AS Tufeni Băicoi 23 14 4 5 65-35 46p

5.Prahova Tinosu 23 12 2 9 43-38 38p

6.CS Șirna Varnița 23 10 3 10 59-52 33p

7.CS Măn. 2013 Băltiţa 24 10 3 11 62-61 33p

8.CS Brazi Popeşti 24 10 3 11 47-50 33p

9.Avântul Măgureni 23 10 1 12 51-50 31p

10.ACS Ariceşti 2 23 9 4 10 50-53 31p

11.Tineretul P.Burchii 23 8 2 13 44-73 26p

12.AS Tg. Vechi Stăncești 24 7 4 13 45-53 25p

13.Viitorul F.2015 Breaza 23 6 2 15 36-66 20p

14.CS Cornu 2 23 4 4 15 47-81 16p

15.Stejarul Goruna C. Mislii 22 2 4 16 16-62 10p

 

*Viitorul Fortuna 2015 Breaza s-a retras din campionat începând cu etapa a XXIV-a.

 

Liga B, Seria Est, etapa a 22-a

Sportul V.Călugărească – Progresul P.Moșneni 0-1

Podgoria Vadu Săpat – Olimpia Gornet Cricov 1-3

AS Gorgota – Progresul Bucov 3-1

Viitorul Puchenii Mari – CS Brazi 3-2

AS Pleașa – AS Gherghița 4-2

Progresul Bold. Grădiștea – Avântul Iordăcheanu 2-2

Olimpia Cireșanu a stat.

 

Clasament

1.Olimpia Cireșanu 20 15 1 4 54-24 46p

2.Progresul P. Moşneni 20 14 1 5 50-43 43p

3.Viitorul Puc. Mari 20 13 2 5 58-41 41p

4.Podgoria Vadu Săpat 20 13 1 6 54-26 40p

5.AS Gherghiţa 20 11 4 5 55-37 37p

6.AS Pleaşa 20 11 2 7 64-48 35p

7.AS Gorgota 21 8 2 11 41-46 26p

8.Olimpia G.Cricov 20 7 4 9 52-48 25p

9.CS Brazi 21 7 3 11 33-41 24p

10.Avântul Iordăcheanu 21 6 5 10 32-48 23p

11.Sportul V.Călugărească 20 7 2 11 32-61 23p

12.Progresul Bold.Grădiştea 21 3 1 17 39-71 10p

13.Progresul Bucov 20 2 2 16 36-66 8p

 

Liga B, Seria Nord, etapa a 25-a

Voința Măgurele – Gloria Vâlcănești 1-2

Steaua Sângeru – Victoria Olteni 7-1

Măgura Slănic – Luceafărul Drajna 3-0

AS Starchiojd – Voința Gornet 8-5

Avântul Bertea – Voința Livadea 0-1

Tineretul Gura Vitioarei – Flacăra Mălăiești 9-1

Voința Vărbilău – Progresul Aluniș 3-2

AS Podenii Vechi – Muntenia Blejoi 1-3

 

Clasament

1.AS Starchiojd 25 20 2 3 89-34 62p

2.Voinţa Măgurele 25 19 3 3 63-29 60p

3.Voinţa Vărbilău 25 15 4 6 81-40 49p

4.CSO Măgura Slănic 25 13 6 6 60-31 45p

5.Voinţa 2009 Gornet 25 13 3 9 81-56 42p

6.Gloria Vâlcăneşti 25 12 4 9 65-53 40p

7.Tineretul G.Vitioarei 25 11 3 11 67-62 36p

8.AS Muntenia Blejoi 25 11 2 12 59-60 35p

9.Voinţa Livadea 25 10 2 13 53-61 32p

10.Victoria Olteni 25 9 4 12 50-63 31p

11.AS Podenii Vechi 25 9 3 13 53-62 30p

12.Steaua Sângeru 25 9 2 14 52-73 29p

13.Progresul Aluniş 25 8 3 14 47-71 27p

14.Luceafărul Drajna 25 8 2 15 48-57 26p

15.Avântul Bertea 25 5 2 18 29-71 17p

16.Flacăra Mălăieşti 25 5 1 19 37-111 16p

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.