Miercuri, 15 Mai 2019 09:12

Liga C Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Liga C, Seria Câmpina, etapa a 22-a

Unirea Bărcănești – AS Pușcași 0-3, fără joc

Arizona Zalhanaua – Energia Pietroșani 1-3

Olimpia Comarnic – Unirea Brătești 7-0

Steaua Mărgineni – CS Șotrile 1-1

AS Potigrafu – Viitorul Predești 2-2

CS Șirna Tăriceni – Viitorul Poienarii Burchii 3-1

AS Românești – Viitorul Provița de Sus 4-0

 

Clasament

1.Olimpia Comarnic 21 16 2 3 61-23 50p

2.Viitorul Predeşti 21 14 3 4 55-28 45p

3.Viitorul P.Burchii 21 12 4 5 48-24 40p

4.CS Şotrile 21 12 3 6 46-26 39p

5.CS Şirna Tăriceni 21 11 2 8 56-37 35p

6.AS Puşcaşi 21 10 1 10 43-41 31p

7.Arizona Zalhanaua 20 8 4 8 44-29 28p

8.Steaua Mărgineni 20 8 2 10 30-43 26p

9.Viitorul Proviţa de Sus 21 7 4 10 47-57 25p

10.AS Româneşti 9 8 0 1 25-10 24p

11.Energia Pietroşani 21 5 5 11 38-49 20p

12.AS Potigrafu 9 3 4 2 22-15 13p

13.Unirea Brăteşti 21 2 7 12 29-72 13p

14.Unirea Bărcănești 21 0 3 18 11-62 3p

 

*Echipa NG Brătăşanca a fost exclusă din campionat după etapa a V-a – RD 79.14.

 

Liga C, Seria Mizil, etapa a 20-a

Viitorul Ceptura – Victoria Fântânele, neprogramat

Recolta Dumbrava – Unirea Lacul Turcului 1-1

AS Dârvari – Vulturul Zănoaga 2-4

Voința Vadu Părului – Rapid Sălciile 4-3

Viitorul Pantazi – Prahova Ploiești 3-4

Sportul Valea Cucului – Viitorul Fulga 1-4

Speranța Olari – Progresul Coșlegi 3-1

 

Clasament

1.Viitorul 2018 Ceptura 19 13 3 3 56-29 42p

2.Victoria Fântânele 19 11 3 5 71-39 36p

3.AS Dârvari 20 11 2 7 37-31 35p

4.Vulturul Zănoaga 20 11 1 8 57-48 34p

5.Voinţa Vadu Părului 20 10 4 6 54-55 34p

6.Rapid Sălciile 18 10 3 5 60-46 33p

7.Prahova Ploieşti 19 9 3 7 53-47 30p

8.Speranţa Olari 20 9 1 10 56-50 28p

9.Unirea L.Turcului 20 7 3 10 43-57 24p

10.Viitorul Fulga 20 7 2 11 38-55 23p

11.Progresul Coslegi 20 5 5 10 26-32 20p

12.Sportul V. Cucului 8 2 2 4 15-27 8p

13.Viitorul Pantazi 9 2 1 6 21-30 7p

14.Recolta Dumbrava 20 0 5 15 18-59 5p

 

Liga C, Seria Văleni, etapa a 22-a

Tricolor Coțofenești – CSC Berceni II 5-2

CS Scorțeni Mislea – Flacăra Filipești de Târg 0-1

Șoimii Apostolache – Unirea Valea Dulce 1-4

AS Mehedința – AS Podenii Noi 3-1

Viitorul Țipărești – Viitorul Cosminele 5-0

Unirea Lipănești – Prahova Tg. Vechi 1-2

Viitorul Iordăcheanu – Tirana Homorâciu 3-6

 

Clasament

1.Viitorul Cosminele 22 17 2 3 68-36 53p

2.AS Unirea V. Dulce 22 15 4 3 69-34 49p

3.Flacăra Fil. de Târg 22 15 2 5 58-27 47p

4.Viitorul Iordăcheanu 22 12 4 6 45-40 40p

5.Viitorul Ţipăreşti 22 12 1 9 54-46 37p

6.CS Scorţeni Mislea 22 10 5 7 51-38 35p

7.Unirea Tric.Lipăneşti 22 11 1 10 52-56 34p

8.Prahova TG.Vechi 22 9 2 11 56-54 29p

9.AS Mehedinţa 22 9 1 12 48-51 28p

10.AS Podenii Noi 22 7 3 12 49-77 24p

11.Şoimii Apostolache 22 6 5 11 55-66 23p

12.Tirana Homorâciu 22 5 5 12 52-62 20p

13.CSC Berceni 2 22 4 2 16 33-67 14p

14.Tricolor Coţofeneşti 22 2 3 17 36-72 9p

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.