Miercuri, 05 Iunie 2019 09:14

Liga B Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

LIGA B, SERIA NORD, ETAPA A 28-A

Steaua Sângeru – AS Podenii Vehci, nedisputat

Voința Livadea – AS Starchiojd 3-1

Muntenia Blejoi – Voința Vărbilău 0-2

Luceafărul Drajna – Voința Măgurele 4-2

Flacăra Mălăiești – Măgura Slănic 3-6

Progresul Aluniș – Voința Gornet 2-0

Gloria Vâlcănești – Tineretul Gura Vitioarei 6-2

Victoria Olteni – Avântul Bertea 5-0

 

 

 

1       Voinţa Măgurele          28     21     3       4       72     34     66p

2       AS Starchiojd     27     21     2       4       99     37     65p

3       Voinţa Vărbilău 28     18     4       6       91     42     58p

4       CSO Măgura Slănic     28     15     6       7       73     39     51p

5       Voinţa 2009 Gornet    28     15     3       10     98     61     48p

6       Gloria Vâlcăneşti         28     14     4       10     78     61     46p

7       Tineretul Gura Vitioarei       28     12     3       13     73     73     39p

8       AS Muntenia Blejoi    28     12     2       14     62     65     38p

9       Voinţa Livadea   28     12     2       14     60     65     38p

10     Victoria Olteni   28     11     4       13     63     71     37p

11     Luceafărul Drajna        28     10     2       16     59     66     32p

12     Steaua Sângeru   27     10     2       15     57     80     32p

13     AS Podenii Vechi        27     9       3       15     60     74     30p

14     Progresul Aluniş          27     9       3       15     51     74     30p

15     Avântul Bertea   28     5       2       21     29     84     17p

16     Flacăra Mălăieşti          28     5       1       22     40     139   16p

LIGA B, SERIA SUD, ETAPA A 28-A

CS Brazi Popești – AS Tg. Vechi Stăncești 1-2

Prahova Tinosu – CS Șirna Varnița 2-0

CS Cornu II – AS Tufeni 3-4

Fortuna Breaza – Prahova Nedelea 0-3, fără joc

Stejarul Goruna – Tineretul Poienarii Buchii 0-3, fără joc

Avântul Măgureni – CS Mănești 4-0

ACS Aricești II – Muntenii Câmpina 7-6

CS Mănești Băltița a stat.

1       AS Muntenii Câmpina 2016         26     20     3       3       97     31     63p

2       AS Tufeni Băicoi         26     17     4       5       80     41     55p

3       Prahova Nedelea          26     17     3       6       81     49     54p

4       CS Măneşti 2013         26     15     5       6       70     56     50p

5       Prahova Tinosu  26     13     2       11     47     46     41p

6       CS Brazi Popeşti          27     12     3       12     54     53     39p

7       ACS Ariceşti 2   26     12     3       11     65     68     39p

8       CS Șirna Varnița          26     11     4       11     63     55     37p

9       CS Măneşti 2013 Băltiţa      26     11     4       11     66     64     37p

10     Avântul Măgureni       26     11     3       12     58     53     36p

11     Tineretul Poienarii Burchii  26     10     2       14     51     77     32p

12     AS Targşorul Vechi Stăncești       26     9       4       13     50     54     31p

13     Viitorul Fortuna 2015 Breaza       26     6       2       18     36     75     20p

14     CS Cornu 2         26     4       5       17     55     93     17p

15     Stejarul Goruna Cocorăştii Mislii 25     2       3       20     14     72     9p

*Viitorul Fortuna 2015 Breaza s-a retras din campionat începând cu etapa a XXIV-a.

 

LIGA B, SERIA EST, ETAPA A 25-A

Avântul Iordăcheanu – Sportul Valea Călugărească 2-1

Olimpia Cireșanu – Podgoria Vadu Săpat 5-0

Progresul Puchenii Moșneni – Olimpia Gornet Cricov 3-1

Progresul Bucov – AS Gherghița 3-8

Progresul Boldești Grădiștea – Viitorul Puchenii Mari, neprogramat

CS Brazi – AS Pleașa 1-2

AS Gorgota a stat.

1       Olimpia Cireșanu        23     18     1       4       66     27     55p

2       Viitorul Puchenii Mari         22     15     2       5       65     43     47p

3       AS Gherghiţa      23     14     4       5       74     41     46p

4       Progresul Puchenii Moşneni         23     15     1       7       60     54     46p

5       Podgoria Vadu Săpat  23     14     1       8       59     41     43p

6       AS Pleaşa  23     13     2       8       73     57     41p

7       Olimpia Gornet Cricov         23     8       4       11     57     56     28p

8       AS Gorgota         23     8       3       12     45     53     27p

9       Avântul Iordăcheanu   23     7       5       11     35     52     26p

10     Sportul Valea Călugărească  23     8       2       13     35     66     26p

11     CS Brazi    23     7       3       13     34     44     24p

12     Progresul Boldeşti Grădiştea         23     4       2       17     49     74     14p

13     Progresul Bucov 23     2       2       19     40     84     8p

 

 

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.