Miercuri, 05 Iunie 2019 10:39

Liga C Prahova Rezultate şi clasamente

Scris de 
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

LIGA C, SERIA VĂLENI, ETAPA A 25-A

 Flacăra Filipești de Târg – AS Podenii Noi 3-0

 Viitorul Țipărești – Tricolor Coțofenești 5-1

 Prahova Tg. Vechi – CS Scorțeni Mislea 4-0

 Viitorul Cosminele – Unirea Valea Dulce 2-1

 Unirea Lipănești – Viitorul Iordăcheanu 4-1

 Tirana Homorâciu – Șoimii Apostolache, nedisputat

 CSC Berceni II – AS Mehedința 8-3

 

1       Viitorul Cosminele      25     19     2       4       76     42     59p

2       AS Unirea Valea Dulce         25     17     4       4       74     36     55p

3       Flacăra Filipeşti de Târg       25     17     2       6       65     31     53p

4       Viitorul Ţipăreşti         25     15     1       9       65     47     46p

5       Viitorul Iordăcheanu   25     12     4       9       48     51     40p

6       Unirea Tricolor Lipăneşti     25     13     1       11     59     63     40p

7       Prahova Târgşorul Vechi      25     12     2       11     70     57     38p

8       CS Scorţeni Mislea      25     11     5       9       54     47     38p

9       AS Mehedinţa    25     10     1       14     54     64     31p

10     Şoimii Apostolache     24     7       5       12     63     69     26p

11     AS Podenii Noi  25     7       3       15     51     85     24p

12     Tirana Homorâciu       24     6       5       13     55     65     23p

13     CSC Berceni 2    25     5       2       18     44     80     17p

14     Tricolor Coţofeneşti    25     3       3       19     41     82     12p

 

LIGA C, SERIA CÂMPINA, ETAPA A 25-A

 Arizona Zalhanaua – Unirea Bărcănești 3-0, fără joc

 CS Șotrile – CS Șirna Tăriceni 3-0, fără joc

 Viitorul Predești – Viitorul Provița de Sus 3-0, fără joc

 Energia Pietroșani – Viitorul Poienarii Burchii 4-2

 Olimpia Comarnic – Steaua Mărgineni 3-0

 Unirea Brătești – AS Potigrafu 2-2

 AS Pușcași – AS Românești 3-6

 

1       Olimpia Comarnic       24     18     2       4       69     27     56p

2       Viitorul Predeşti 24     17     3       4       68     29     54p

3       CS Şotrile  24     15     3       6       56     26     48p

4       Viitorul Poienarii Burchii    23     12     5       6       51     29     41p

5       CS Şirna Tăriceni        24     11     2       11     56     50     35p

6       AS Puşcaşi          24     11     1       12     52     55     34p

7       Steaua Mărgineni         23     10     2       11     33     47     32p

8       Arizona Zalhanaua      23     9       4       10     48     34     31p

9       Energia Pietroşani       24     8       5       11     50     54     29p

10     AS Româneşti    12     9       1       2       33     17     28p

11     Viitorul Proviţa de Sus         23     7       4       12     48     64     25p

12     AS Potigrafu       12     4       5       3       32     24     17p

13     Unirea Brăteşti   24     3       8       13     34     75     17p

14     Unirea Bărcănești        24     0       3       21     11     71     3p

*Echipa NG Bratasanca a fost exclusă din campionat după etapa a V-a – RD 79.14.

 

 

 

 

 

LIGA C, SERIA MIZIL, ETAPA A 23-A

 Prahova Ploiești – Speranța Olari 4-1

 AS Dârvari – Viitorul Pantazi 3-3

 Unirea Lacul Turcului – Voința Vadu Părului 6-3

 Viitorul Fulga – Viitorul Ceptura 1-1

 Rapid Sălciile – Progresul Coșlegi 5-2

 Vulturul Zănoaga – Victoria Fântânele 2-6

 Recolta Dumbrava – Sportul Valea Cucului 5-0

 1       Victoria Fântânele       22     13     4       5       83     45     43p

2       Viitorul 2018 Ceptura 21     13     4       4       58     33     43p

3       Rapid Sălciile     21     12     3       6       71     53     39p

4       AS Dârvari          23     12     3       8       48     40     39p

5       Vulturul Zănoaga        23     12     2       9       65     58     38p

6       Voinţa Vadu Părului   23     11     4       8       64     73     37p

7       Prahova Ploieşti 21     11     3       7       67     49     36p

8       Speranţa Olari    23     10     2       11     64     60     32p

9       Unirea Lacul Turcului 23     9       3       11     56     65     30p

10     Viitorul Fulga     22     7       3       12     41     62     24p

11     Progresul Coslegi        23     5       6       12     32     43     21p

12     Viitorul Pantazi  11     3       2       6       27     33     11p

13     Sportul Valea Cucului 11     3       2       6       20     39     11p

14     Recolta Dumbrava       23     1       5       17     27     70     8p

 

 

 

 

 

   

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.