Lămuriri până la pauză. Petrolul-Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3-1

Scris de
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Prima partidă a etapei cu numărul 17 din eșalonul secund s-a desfășurat în această seară la Ploiești, pe arena Ilie Oană, între Petrolul și Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Obligați să învingă, după semieșecul de la Reșița, 1-1 cu CSM, pentru a rămâne în lupta pentru primele două locuri ale clasamentului, ploieștenii au avut de lucru, mai serios, doar în prima repriză. A ieșit, per total, o dispută interesantă, cu goluri, câștigată de trupa lui Flavius Stoican cu 3-1. Primii marcau oaspeții, prin Victoraș Astafei, după care lucrurile au început să intre, treptat, în normal. Antonio Manolache, Ionuț Cioinac și Saim Tudor au stabilit detaliile partidei, pe tabela de marcaj, încă de la pauză, în contul unui succes venit logic după derularea generală a ostilităților. Petrolul revine în campionat sâmbătă seara, la Pitești, pe arena Nicolae Dobrin, pentru un mereu actual derbi cu FC Argeș.